واکنش قاطعانه قالیباف به سوءمدیریت در بورس/ وزیر اقتصاد احضار شد

کد خبر: 1046221

رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور: این وضعیت بازار سرمایه را هرگز قابل قبول نمی‌دانیم و دولت باید جداً در این خصوص پاسخگو باشد. نمی‌شود، پشت تریبون‌های رسمی از مردم دعوت کرد، تا همه چیز را به بورس بسپارند و بعد با سوء مدیریت در این بازار، به اعتماد مردم ضربه بزنند و سرمایه آن‌ها را کم ارزش کند. مجلس نمی‌تواند نسبت به اینگونه ضرر و زیان گسترده مردم در بورس بی تفاوت باشد. در صورتی که سوء مدیریت وزیر برای نمایندگان مردم احراز شود مجلس با آن‌ها قاطعانه برخورد خواهد کرد.

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: چطور ممکن است وقتی قیمت ارز بالا می‌رود، بازار سرمایه دچار آسیب شود و وقتی قیمت ارز کاهش می‌یابد همین آسیب وجود داشته باشد، این جز سوء مدیریت است؟

جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت بازار سرمایه با حضور فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و قالیباف اصل رئیس سازمان بورس در حال برگزاری است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس که در جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی حضور داشت، گفت: در ماه‌های گذشته مجلس یازدهم به صورت مداوم مسئله بورس را پیگیری کرده است و هر اختیار و ابزاری که وزیر اقتصاد و سازمان بورس نیاز داشتند به آن‌ها داده شد، اما بازار سرمایه از سوء مدیریت رنج می‌برد.

وی افزود:۴۰ روز پیش هم به وزیر اقتصاد گفتم بازار سرمایه دچار سوء مدیریت است و باید اصلاح شود، اما این بازار کماکان دچار همان آسیب است؛ چطور ممکن است وقتی قیمت ارز بالا می‌رود بازار سرمایه دچار آسیب شود و وقتی قیمت ارز کاهش می‌یابد هم این آسیب وجود داشته باشد؟ این جز سوء مدیریت است؟

رئیس مجلس، ادامه داد: رئیس دولت رسما از مردم دعوت کرده و به آن‌ها اطمینان داده است، مردم باید این بودن دولت را احساس کنند.

قالیباف با بیان اینکه مجلس یازدهم وظیفه خود می‌داند از مردم در بازار سرمایه دفاع و حمایت کند، گفت: اگر اعتماد مردم باز نگردد چطور می‌توانیم انتظار داشته باشیم آن‌ها سرمایه‌های شان را به بازار سرمایه بیاورند؟

رئیس مجلس تاکید کرد: این موضوع را در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا حتما پیگیری خواهم کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت