ورود کمیسیون اصل ۹۰ به حقوق سربازان

کد خبر: 1046314

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از پیگیری کمیسیون اصل ۹۰ برای ایجاد ردیف بودجه‌ای در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور خاص حقوق سربازان خبر داد.

خبرگزاری مهر: علی خضریان با اشاره به جلسه امروز اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جلسه امروز در خصوص پیگیری طرز کار سازمان برنامه و بودجه در مورد عدم اجرای کامل مواد ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی در مورد پرداخت حقوق سربازان بود که با حضور وزیر دفاع و مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شد. همچنین قرار بود معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه حضور پیدا کنند که متأسفانه با وجود نامه رسمی کمیسیون و دعوت از ایشان آقای نوبخت در جلسه کمیسیون حضور پیدا نکرده و این عدم حضور در کمیسیون اصل ۹۰ بر اساس قانون تخلف محسوب می‌شود و بنا به اعلام رئیس جلسه این موضوع به دستگاه قضائی گزارش خواهد شد.

وی افزود: در سال‌های اخیر شاهد عدم پرداخت کامل مطالبات سربازان به شکل پیش‌بینی شده در قانون بودیم که بر اساس اعلام وزیر محترم دفاع و مسئولین ارشد ستاد کل نیروهای مسلح اصلی‌ترین دلیل این موضوع کمبود اعتبارات و نداشتن ردیف بودجه‌ای خاص در قوانین سنواتی بودجه است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: مقرر شد این موضوع از سوی کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری شده تا بودجه سال ۱۴۰۰ به شکلی تنظیم شود که یک ردیف بودجه خاص برای امور سربازان پیش بینی شود و وزارت محترم دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح نیز این مطالبه را طی نامه‌ای از کمیسیون اصل ۹۰ مطرح نمایند تا کمیسیون نیز از طریق کمیسیون تلفیق بودجه موضوع را دنبال کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت