در دیدار نمایندگان گلستان با رئیس مجلس چه گذشت؟

کد خبر: 1046405

نشست اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان با دکتر قالیباف، ریاست مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان گلستان با اشاره به اینکه در این جلسه اولویت‌ها و مشکلات استان از سوی نمایندگان مطرح شد، گفت: در این جلسه اعلام شد که بیس بودجه گلستان در سال ۱۴۰۰ خوب بسته نشده و افزایش بودجه متناسب با نیاز‌های این استان نبوده است. اعضای مجمع در این جلسه طرح‌های پیشنهادی را در سطح استانی و حوزه‌های انتخابیه برای استفاده از اعتبارات بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مکتوب به دکتر قالیباف ارائه کردند که امیدواریم در بودجه سال آینده لحاظ شود.

غلامرضا کوهساری بیان کرد: گلستان یک استان کشاورزی است و رشد صنعتی نداشته، به همین خاطر درآمد‌های استانی که در تخصیص اعتبارات و بودجه استان لحاظ می‌شود، کم بوده و از این جهت نیز در گلستان شاهد عقب‌ماندگی هستیم.

وی با اشاره به پیگیری ایجاد منطقه آزاد اینجه برون در استان گلستان، گفت: این موضوع در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است. از دکتر قالیباف خواسته شد که از ظرفیت ریاست مجلس برای تصویب این منطقه آزاد استفاده کنند.

رئیس مجمع نمایندگان گلستان خاطرنشان کرد: موضوعاتی همانند کمبود آب شرب، آب کشاورزی، وضعیت سد نرماب و ایجاد تصفیه‌خانه، ایستگاه پمپاژ و آبرسانی به شهر‌ها و روستا‌های شرق استان از دیگر خواسته‌های نمایندگان در این جلسه بود.

کوهساری با اشاره به اینکه موضوع پیگیری راه‌آهن گرگان-مشهد و توجه به گردشگری و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی از دیگر موضوعات مطرح‌شده در این جلسه بود، تصریح کرد: پیگیری برداشتن ممنوعیت کشت برنج در استان گلستان از دیگر موضوعاتی بود که نمایندگان خواستار اعمال آن از سال آینده بودند.

وی افزود: با توجه به اینکه بر اساس قانون بانک‌ها مجوز سرمایه‌گذاری در موضوعات مختلف را ندارند، در این جلسه پیشنهاد شد که مجوز موقت زمان‌دار به بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشخص در مناطق محروم کشور از جمله استان گلستان که با مشکل اشتغال جوانان روبه‌رو هستند، داده شود.

رئیس مجمع نمایندگان گلستان بیان کرد: اعضای مجمع نمایندگان استان در این جلسه از دکتر قالیباف خواستند در راستای تسریع در حل مشکلات، به استان گلستان سفر داشته باشند و ایشان نیز قول مساعد برای انجام این سفر را دادند.

کوهساری یادآور شد: دکتر قالیباف نیز در این جلسه به موضوعاتی از قبیل وضعیت محرومیت‌زدایی، موضوع یارانه‌ها، پیگیری‌های حوزه آب، موضوعات جهادی که از سوی مجلس پیگیری می‌شود و کمکی که می‌توان به استان گلستان در بودجه سال ۱۴۰۰ انجام داد، اشاره کردند.

رئیس مجمع نمایندگان گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلاتی که در بودجه سال ۱۴۰۰ وجود دارد، اما دکتر قالیباف فرصت‌هایی را در همین بودجه یادآوری کردند که باید از این فرصت‌ها برای داشتن یک بودجه خوب و مناسب در سال آینده استفاده کرد.

انتهای پیام

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت