امیررضا واعظ آشتیانی: کارگزاران می‌خواهد پدرخوانده باشد و اصلاح‌طلبان این را نمی‌پذیرند

کد خبر: 1046467

امیررضا واعظ آشتیانی گفت: طیف چپ به شدت اهل تندروی است و طیف راست یا همان کارگزاران هم به شدت فرصت‌طلب است.

به گزارش فردا، به نقل از مثلث‌آنلاین، امیررضا واعظ آشتیانی، فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که چه‌قدر اختلافات اصلاح‌طلبان واقعی است و چه‌قدر می‌توان آن را جنگ زرگری دانست، گفت: «من به هیچ وجه اختلافات آنها را جنگ زرگری نیست و ریشه در بنیان‌های نظری آنها دارند. کارگزاران می‌خواهد نقش پدرخوانده جریان اصلاحات را بازی کند و طیف چپ هم این نقش از سوی آنها را نمی‌پذیرد».

او ادامه داد: «از سوی دیگر مگر نیروهای کارگزاران کلا چند نفر هستند و مگر چه‌قدر سرمایه اجتماعی دارند؟ آنها اگر بخواهند وارد انتخابات شوند، فقط با تکیه بر ثروت اعضای خود می‌توانند چنین کاری کنند وگرنه هیچ سرمایه و پایگاه اجتماعی خاصی ندارند».

این فعال سیاسی درباره رویکرد نظری اعضای کارگزاران بیان کرد: «بسیاری از نیروهای کارگزاران رسما می‌گویند که به لیبرالیسم باور دارند. به همین دلیل است که کارگزاران سازندگی نماد ثروت‌گرایی و فرصت‌طلبی است. آنها هرجا فرصتی پیدا کنند سعی می‌کنند از آن استفاده کنند و به هیچ‌وجه اصول مشخص سیاسی‌ای ندارند. آنها می‌کوشند بر اساس موقعیت‌ها برنامه خود را مشخش کنند و از فرصت‌های سیاسی بهره بجویند».

او مطرح کرد: «وقتی افرادی چون آقایان حجاریان یا عبدی علیه کارگزاران یادداشت می‌نویسند یا مصاحبه می‌کنند نشان می‌دهد که از لحاظ مبنایی و ایدئولوژیک دو طیف چپ و راست در تقابل با یکدیگر قرار گرفته‌اند. طیف چپ به شدت اهل تندروی است و طیف راست یا همان کارگزاران هم به شدت فرصت‌طلب است».

واعظ آشتیانی در پایان درباره خاستگاه واقعی کارگزاران گفت: «من باور دارم کارگزاران هیچپگاه اصلاح‌طلب نبوده است، بلکه فرصت‌طلب است و بدنه اصلی اصلاح‌طلبان هم این موضوع را خوب فهمیده‌اند. کارگزاران می‌خواهد فقط در قدرت بماند و اگر رئیس‌جمهور آینده اصولگرا شد که هیچ اما اگر فردی مانند آقای روحانی شد، به سرعت می‌روند و با مذاکره می‌کنند تا به هسته قدرت نزدیک شوند».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت