درخواست از کمیسیون تلفیق درباره نیروگاه اتمی بوشهر

کد خبر: 1046646

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون در مورد میزان پیشرفت فیزیکی فاز‌های ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر گفت: اخیرا نامه‌ای از سوی کمیسیون انرژی به کمیسیون تلفیق درباره لزوم افزایش اعتبار این فاز‌ها در بودجه ۱۴۰۰ ارسال شده است.

خبرگزاری فارس: هادی بیگی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه بررسی میزان پیشرفت فیزیکی فاز‌های ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر که به میزبانی این کمیسیون برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه که مسئولینی از سازمان برنامه و بودجه، سازمان انرژی اتمی، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و وزارت نفت حضور داشتند روند ساخت و ساز فاز‌های ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد بتوانیم برای تسریع در عملیات عمرانی آن بودجه خوبی در سال ۱۴۰۰ تخصیص پیدا کند.

وی افزود: باید اعتبار لازم برای این کار زیرساختی از سوی دولت و مجلس در نظر گرفته شود و به همین دلیل مقرر شد در بودجه ۱۴۰۰ یا از طریق تهاتر نفت و یا افزایش اعتبار اقدامات لازم در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: پس از پایان این جلسه نامه‌ای از سوی رئیس کمیسیون انرژی مجلس به کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش اعتبار ساخت و ساز فاز‌های ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر و لزوم تسریع در عملیات عمرانی ارسال شد. ضمن اینکه کمیسیون انرژی هم اقدامات لازم نظارتی را در این باره پیگیری خواهد کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت