در کمیسیون تلفیق بودجه چه گذشت؟

کد خبر: 1046737

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ از مصوبه امروز این کمیسیون برای تخصیص ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به منظور تکمیل پروژه‌های عمرانی خبرداد.

خبرگزاری فارس:عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ از مصوبه امروز این کمیسیون برای تخصیص ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به منظور تکمیل پروژه‌های عمرانی خبرداد.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: با مصوبه امروز اعضای کمیسیون ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل پروژه‌های عمرانی تخصیص یافت.

وی افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون اسناد مربوط به این تسهیلات را از طریق سازمان برنامه و بودجه در اختیار بانک مرکزی قرار می‌دهد و بانک مرکزی نیز تسهیلات مربوط به این بخش را پرداخت می‌کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اضافه کرد: طبق این مصوبه ضمانت اصل و سود این تسهیلات بر عهده دولت است.

امیرآبادی فراهانی خاطرنشان کرد: همچنین اعضای کمیسیون در این جلسه مصوب کردند که کسانی که پروانه بهره‌برداری از معادن را دریافت کرده و هنوز کار خود را شروع نکردند برای بهره‌برداری از معدن تا پایان خرداد ۱۴۰۰ فرصت دارند.

وی افزود: بر اساس این مصوبه این افراد چنانچه تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۰ اقدام به بهره برداری از معدنی که پروانه آن را دریافت کرده‌اند، نکنند باید معدن را پس بدهند.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

تخصیص۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سوخت خودروهای ناجا

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 از مصوبه این کمیسیون برای تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای سوخت خودروهای نیروی انتظامی خبر داد.

جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در جلسه امروز اعضای کمیسیون اعتباری را برای تأمین سوخت نیروهای انتظامی درنظر گرفتند.

وی افزود: براساس مصوبه اعضای کمیسیون ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تأمین سوخت خودروهای نیروهای انتظامی برای سال ۱۴۰۰ تخصیص خواهد یافت.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

۳۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام اشتغال اختصاص یافت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ از مصوبه امروز عصر این کمیسیون برای تخصیص ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور پرداخت وام اشتغال خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون با مصوبه خود به شرکت‌های دولتی و موسسات عمومی غیردولتی اجازه دادند تا یک درصد از سود خود را برای سرمایه‌گذاری به منظور رفع محرومیت در نقاط مختلف کشور استفاده کنند.

وی افزود: علاوه بر این، اعضای کمیسیون در بخش دیگری از بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب کردند که ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تبصره ۱۸ لایحه بودجه برای پرداخت وام اشتغال اختصاص یابد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: بر اساس این مصوبه بانک‌های عامل با مدیریت بانک مرکزی اقدام به پرداخت این وام می‌کنند که وام در نظر گرفته شده در این بخش جزو وام‌های کم‌بهره است.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این اعضای کمیسیون در ارتباط با پروژه‌هایی که در سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسند مصوب کردند که بانکها هزینه اصل و سود پایان این پروژه‌ها را پرداخت کنند و تسویه حساب این وجه پرداختی توسط بانک‌ها از طریق تهاتر توسط دولت به بانک پرداخت شود.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت