نظر نماینده مجلس درباره تحریم در روز‌های آخر دولت ترامپ

کد خبر: 1046906

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام ایالات متحده به تحریم معتاد شده است، گفت: به نوعی سنگ اندازی در مسیر رئیس جمهور بعدی تلقی می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: ابراهیم رضایی در گفتگو با ایسنا با اشاره به آخرین تحریم‌های دولت ترامپ گفت: نظام ایالات متحده به تحریم معتاد شده و در دوره ترامپ با سیاست فشار حداکثری سعی کرد تا از این حربه استفاده زیادی کند. البته ممکن است تحریم در روز‌های آخر دولت ترامپ برای او مصرف داخلی داشته و به نوعی سنگ اندازی در مسیر رئیس جمهور بعدی تلقی شود.

وی افزود: بسیاری از نظریه پردازان حوزه تحریم مانند ریچارد نفیو معتقدند که تحریم در یک دوره زمانی تاثیر دارد و پس از آن ممکن است به ضد خودش تبدیل گردد کما اینکه تحریم‌های ظالمانه در ۴۲ سال گذشته مکرر وجود داشته و با توجه به افزایش آن در چند سال گذشته یعنی در دوره ترامپ و اوباما کم کم اثر اولیه خود را از دست داده است. جمهوری اسلامی نیز توانسته راه‌های دور زدن این تحریم‌ها را بیابد و آن را بی اثر یا کم اثر کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که راه مقابله با چنین تحریم‌هایی رجوع به اقتصاد مقاومتی و داشتن نگاهی توام با پیشرفت درون زا و برون گرا است، چون تا وقتی که نتوانیم از دشمن دل بریده و بر داشته‌ها و توانمندی‌های داخلی تکیه کنیم قطعا طرف مقابل در استفاده از فشار‌هایی مانند تحریم جری‌تر خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت