ظریف: برجام در دوره اوباما هم نقض شد

کد خبر: 1047330

وزیر امور خارجه گفت: کمیسیون مشترک ۳ ماه یک بار جلسه در سطح معاونین وزرا دارد و در این جلسه گفتگو می‌شود و حتماً یکی از نکاتی که گفتگو می‌شود بحث خسارات ما خواهد بود.

خبرگزاری تسنیم: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پاسخ به این مطلب که بار‌ها از سوی مقام‌های دولتی از جمله رئیس دفتر رئیس‌جمهور عنوان شده است که مطالبه ایران از دولت جدید آمریکا بازگشت این کشور به دوران قبل از ترامپ است و این در حالی است که در همان دوره اوباما نیز برجام بار‌ها نقض شده بود، گفت: نکته‌ای که باید بر آن تأکید کنم این است که برای اجرای تعهدات آمریکا مذاکره‌ای صورت نخواهد گرفت.

وی افزود: بعد اینکه آمریکا تعهدات خود را انجام داد، می‌آید و در داخل ۱+۵ برجام می‌نشیند، آن وقت می‌شود عضوی از کمیسیون مشترک برجام. کمیسیون مشترک هم ۳ ماه یک بار جلسه‌ای در سطح معاونین وزرا دارد و در این جلسه گفتگو می‌شود و حتماً یکی از نکاتی که گفتگو می‌شود بحث خسارات ما خواهد بود، حتماً یکی از نکات گفتگو درباره نحوه اجرا خواهد بود.

وی با بیان اینکه در گذشته هم همین گفتگو صورت می‌گرفت، تصریح کرد: ما تعداد زیادی نامه در دوره اوباما به کمیسیون مشترک درباره عدم اجرای تعهدات آمریکا نوشتیم که باز این روش را ادامه می‌دهیم.

ظریف خاطرنشان کرد: البته این را هم نباید فراموش کنیم آمریکا در دنیا هیچ‌گاه به‌عنوان یک کشور قانونمداری شناخته نمی‌شد، نه اینکه فقط در دوره ترامپ باشد، هیچ‌گاه در هیچ دوره‌ای کشور قانونمندی شناخته نمی‌شد و از این موضوع نباید متعجب باشیم، همه می‌دانند که این اتفاقات باعث بی‌حیثیتی خودشان شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت