نظر زاکانی درباره اصلاح آئین نامه داخلی مجلس

کد خبر: 1047354

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: با ، از این پس قوه مقننه سرگرم روزمرگی نخواهد شد.

خبرگزاری مهر: به نقل از خانه ملت، علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در تشریح اقدامات مرکز پژوهش‌ها برای ایجاد تحول در مجلس گفت: یک گروه اختصاصی برای آئین نامه و اسناد بالا دستی در زیر مجموعه معاونت جدید حقوقی و سیاسی این مرکز تشکیل شده که اصلاح اساسی آئین نامه داخلی مجلس را دنبال می‌کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد: گروه دومی در معاونت اقتصاد و مدیریت مرکز پژوهش‌ها قرار دارد که ناظر به ارتقا و کارآمدسازی فرآیند‌ها است که این دو گروه کار مشترکی با کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی آغاز کرده اند.

وی افزود: این دو گروه در حال دسته‌بندی نقطه نظراتشان برای اصلاح جدی آئین نامه کنونی هستند تا پس از نهایی شدن به کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی ارائه کنند.

زاکانی بیان کرد: جلسه‌ای با کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی داشتیم تا سطوحی از خاستگاه تغییر و تحول در مجلس را مرور کنیم و در حال پیگیری خروجی مشخص هستیم که بتواند فرآیند‌های داخل قوه مقننه را شفاف و کارآمد کند.

وی ابراز کرد: متأسفانه بسیاری از فرآیند‌های مجلس کارآمد نیست و به صورت سنتی از گذشته روال شده، در حالی که می‌توان آن‌ها را با استفاده از شرایط نوین امروزی جایگزین کرد تا شفافیت و کارآمدی برای مجلس به ارمغان بیاورد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس یادآور شد: با اصلاح آئین نامه داخلی مجلس، از این پس قوه مقننه سرگرم روزمرگی نخواهد شد و ضمن پیگیری کار خود، به صورت جدی در قالب یک برنامه هدف دار نسبت به کشور مسئولیت پذیرتر می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت