تماس تلفنی مرکل و بایدن درباره ایران

کد خبر: 1047497

«جو بایدن» رییس‌جمهوری آمریکا و «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در تماسی تلفنی با یکدیگر درباره مسائل مربوط به ایران و افغانستان بحث و گفتگو کردند.

خبرگزاری تسنیم: رئیس جمهور آمریکا و صدر اعظم آلمان ضمن تماسی تلفنی با یکدیگر بر لزوم مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا تنها از طریق همکاری‌های نزدیک بین‌المللی تأکید کردند.

«جو بایدن» رییس‌جمهوری آمریکا و «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز دوشنبه در تماسی تلفنی با یکدیگر اعلام کردند که مقابله با شیوع کرونا تنها از طریق همکاری‌های نزدیک بین‌المللی ممکن است.

صدر اعظم آلمان در این گفت‌وگوی تلفنی اظهار داشت که کشورش برای همکاری با شرکای خود و رسیدگی به مسایل بین‌المللی آماده است.

در همین ارتباط، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن در تماس تلفنی روز دوشنبه خود با صدر اعظم آلمان بر عزم و اراده خود برای تقویت ائتلاف با ناتو و اتحادیه اروپا تأکید کرد.

از سوی دیگر، دفتر آنگلا مرکل در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف آلمانی و آمریکایی درباره مسایل مربوط به ایران و افغانستان نیز بحث و گفتگو کردند.

در ادامه این بیانیه آمده که مرکل و بایدن بر امکان مقابله با شیوع کرونا تنها از طریق همکاری‌های نزدیک بین‌المللی تأکید کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت