آخرین خبر از فعالیت‌های انتخاباتی آقای عارف؛ ورود مستقل

کد خبر: 1047566

فعال اصلاح طلب گفت: اینکه عارف بخواهد جلوی اصلاحات بایستد جزو محالات است و هر دوی این‌ها در کنار هم خواهند بود.

گروه سیاست سایت فردا - محمدرضا عارف از جمله کاندیداهای احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو است که تقریبا نسبت به تمایل او به کاندیداتوری از مدت‌ها قبل یقین حاصل شده است. او از همان وقتی به نفع حسن روحانی کنار کشید یا بهتر بگوییم، کنارگذاشته شد سودای ریاست جمهوری داشته است. تاکید او بر ضرورت معرفی کاندیدای خالصل اصلاح‌طلب و عدم ائتلاف نیز در یکی دو سال گذشته نشان از عزم و اراده جدی او برای ورود به این رقابت‌ها بوده است.

رویکرد او در ماه‌های اخیر و بیان سخنانی با رنگ و بوی انتخاباتی که با آن عارف نماینده در مجلس دهم خیلی تفاوت دارد، تردیدها درباره ورود او به این انتخابات را از بین برده است.

تنها مشکل آقای عارف اما عدم حمایت جریان اصلاحات از اوست. بسیاری از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به خاطر عملکرد عارف در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و همچنین مجلس دهم و فراکسیون امید به او انتقاد دارند و وی را گزینه مناسبی برای نمایندگی این جریان در کارزار پیش رو نمی‌داند. به عنوان مثال ناصر قوامی پیش‌تر به «نامه نیوز» گفته بود که بهتر است آقای عارف آبروی خودش و اصلاح‌طلبان را حفظ کرده و کاندیدا نشود.

این طور که معلوم است افزایش این نگاه در جریان اصلاحات و بی‌میلی اصلاح‌طلبان به ورود با کاندیدای حداقلی سبب شد که عارف فکر دیگری به حال خود. گویا تصمیم او ورود به این انتخابات به عنوان کاندیدای مستقل است!

سعید نورمحمدی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگویی با «باشگاه خبرنگاران جوان» درباره احتمال حضور محمدرضا عارف در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به صورت مستقل توضیح می‌دهد. او این گزاره را صراحتا رد نمی‌کند اما اصرار دارد که عارف و اصلاح‌طلبان رو در روی هم نخواهند ایستاد. وی می‌گوید: عارف یکی از عقلای جریان اصلاحات است و من به خاطر ندارم که تا کنون تصمیمات او به تضعیف جریان اصلاحات منجر شده باشد، از همین رو معتقدم که هر تصمیمی بگیرد قطعا به نفع این جریان خواهد بود و اینکه عارف بخواهد جلوی اصلاحات بایستد جز محالات است و هر دوی این‌ها در کنار هم خواهند بود و در نهایت همه به یک جمع بندی خواهند رسید و تقابلی بینشان ایجاد نخواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت