امیرعبداللهیان: مناسبات تهران و دهلی نو همواره روند دوستانه است

کد خبر: 1047707

دستیار ویژه رئیس مجلس به نقش محور و سازنده ایران در منطقه اشاره و تصریح کرد: ایران همواره دست دوستی و همکاری به سوی کشور‌های دوست و همه همسایگان دراز کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: گددام دارمندرا، سفیر جمهوری هند در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ابتدای این دیدار، روابط دو کشور را تاریخی و نشان از اشتراکات دیرینه فرهنگی ـ اجتماعی دو ملت دانست و افزود: مناسبات تهران و دهلی نو همواره روند دوستانه و رو به رشدی دارد و انتظار می‌رود شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط، بدون اعتنا به رفتار غیرسازنده دیگران باشیم.

امیرعبداللهیان همچنین به ارتقاء روابط فی مابین از گذرگاه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد و توجه ویژه به تعاملات کمیسیون‌های تخصصی مجالس دو کشور و همکاری گروه‌های دوستی پارلمانی را رهیافتی مهم برشمرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس، با مروری بر همکاری پارلمانی، سیاسی و اقتصادی دو کشور آینده همکاری‌ها را رو به رشد خواند.

امیرعبداللهیان با اشاره به نقش محور و سازنده جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره و تصریح کرد: ایران همواره دست دوستی و همکاری به سوی کشور‌های دوست و همه همسایگان دراز کرده است.

گددام دارمندرا، سفیر جمهوری هند نیز در این دیدار، ایران را کشوری دارای ثبات سیاسی ـ اجتماعی دانست و گفت: ایران بر امنیت پایدار در منطقه تاکید دارد و نقش مهمی در این مسیر ایفا می‌کند.

وی اظهار کرد: «همکاری بین ایران و هندوستان در سطح منطقه و بین المللی بیانگر اشتراک دو کشور در حوزه‌های منطقه‌ای و جهانی است.

دارمندرا افزود:گفت‌وگو‌های پارلمانی بین دو کشور به ویژه در سطح رؤسای مجالس در روابط فیمابین تأثیرگذار و پر اهمیت است.

بحث و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه، دوران پسا ترامپ و همچنین آینده روابط جمهوری اسلامی ایران و هند از اهم گفت‌وگوی طرفین در این نشست بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت