قاضی‌زاده: طرح اقدام ملی همان مسکن مهر مدرن است

کد خبر: 1047856

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یزد نباید در حوزه تامین زمین برای مسکن مشکل داشته باشد، گفت: طرح اقدام ملی همان مسکن مهر مدرن است.

خبرگزاری تسنیم: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی بعد از ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت راه و مسکن یزد اظهار داشت: یزد به دلیل گستردگی بسیار زیادی که دارد مشکل تامین زمین برای مسکن ندارد، این برای من بسیار عجیب است که مردم در این استان برای تامین زمین با مشکل مواجه هستند.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: باید برنامه‌ریزی دقیق در این زمینه صورت گیرد که دولت اقدام به ارائه زمین به مردم کند و مشکلات جامعه در حوزه تامین مسکن برطرف شود.

قاضی‌زاده‌هاشمی با تاکید بر اینکه دولت در ارتباط با طرح مسکن ملی بد عمل می‌کند گفت: این طرح را دو سال قبل ما در مجلس طراحی کردیم که الان کار اجرایی دولت زمین تا آسمان با طرح مجلس متفاوت است.

وی افزود: طرح فعلی دولت در واقع مسکن مهر مدرن است که با مشکلات بسیار زیادی روبرو است و قطعا عبور از مشکلاتی که داشته و دارد به سادگی امکان‌پذیر نیست.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعید است که دولت بتواند این طرح را از مشکلات خارج کند مگر اینکه نهادهایی از جمله بنیاد مستضعفان به آن ورود کنند و مشکلات را برطرف نمایند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بحث تفویض اختیار به استان‌ها از اهمیت بسیار زیادی دارد گفت: متاسفانه ما الان در کشور با حبس اختیار نسبت به استان‌ها روبرو هستیم و برخی مواقع یک کارشناس در دستگاه مرکزی مصوبات شورای عالی یک استان را باطل می‌کند و همین موضوع مشکل اصلی و اساسی کشور ماست.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که لازم است در حوزه مدیریتی کشور یک تجدید نظر صورت بگیرد و چابکی لازم را در این زمینه ایجاد کنیم تا بتوانیم پیشرفت‌های بهتر و بیشتری داشته باشیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت