۱۳ پروژه آب و برق با حضور روحانی افتتاح شد

کد خبر: 1048533

سیزده پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار چهار هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان برای استان‌های خراسان شمالی و کردستان در نخستین روز دهه مبارک فجر افتتاح شد.

باشگاه خبرنگاران: امروز همزمان با نخستین روز دهه فجر ۱۳ پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار چهار هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان در دو استان خراسان شمالی و کردستان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو افتتاح شد.

از ۱۳ پروژه آماده افتتاح این هفته پویش، یک پروژه برقی در استان خراسان شمالی و ۱۲ پروژه صنعت آب و برق در استان کردستان به بهره‌برداری رسید.

"واحد شماره ۳ بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان" در استان خراسان شمالی با اعتبار چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اقتصادی منطقه، تامین برق پایدار و افزایش ظرفیت شبکه سراسری برق افتتاح شد.

در استان کردستان، اما با سرمایه‌گذاری ۶۷۶ میلیارد تومان ۷ پروژه برقی شامل یک نیروگاه مقیاس کوچک، چهار پروژه تامین برق و دو پروژه احداث خطوط برای تامین برق مشترکان، افزایش رضایت‌مندی مشترکان، کاهش تلفات و خاموشی‌ها افتتاح شد.

در این استان پنج پروژه صنعت آب شامل سد رَمِشت، دو پروژه شبکه‌‎های آبیاری و زهکشی و دو پروژه تصفیه‌خانه آب و فاضلاب نیز در شهر‌های سقز و کامیاران به بهره‌برداری رسید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت