محسن کوهکن: اگر جهانگیری از پول بیت‌المال سفر انتخاباتی می‌رود، صلاحیتش زیر سؤال است/ جهانگیری یکی از تصمیم‌گیرهای دولت روحانی بود و نمی‌تواند حسابش را از دولت جدا کند/ او اگر نامزد شود کافی است حرف‌هایش در انتخابات 96 بازنشر شود/ جهانگیری نمی‌تواند از مس

کد خبر: 1048737

محسن کوهکن گفت: اگر آقای جهانگیری در سفرهای خود از پول بیت‌المال برای قصد انتخاباتی استفاده می‌کند، از نظر مبنای اعتقادی او صلاحیت نامزدی در انتخابات را ندارد.

گروه سیاست فردا: نامزدی اسحاق جهانگیری در انتخابات 1400 بیش از پیش جدی شده است؛ خاصه آنکه او در مقطع کنونی سفرهایی را آغاز کرده که شائبه انتخاباتی بودن دارد. اما آیا او که هشت سال معاون اول دولت روحانی بوده است، می‌تواند نماینده تغییر وضع موجود باشد یا آنکه اقبالی در میان مردم دارد یا خیر؟

محسن کوهکن، فعال سیاسی درباره سفر استانی اخیر جهانگیری به «فردا» گفت: «نخستین نکته‌ای که به ذهن می‌رسد این است که اگر آقای جهانگیری در سفرهای خود از پول بیت‌المال برای قصد انتخاباتی استفاده می‌کند، از نظر مبنای اعتقادی او صلاحیت نامزدی در انتخابات را ندارد. سفرهای او به نیتش بر می‌گردد؛ اینکه آیا برای خدمت به مردم از جایگاه معاون اولی به سفر می‌رود یا آنکه در ایام قبل از انتخابات برای مطرح کردن خود سفر می‌کند. امیدواریم او دچار هزینه بیت‌المال برای امیال شخصی‌اش نشده باشد. آقای جهانگیری بین خودش و خدایش به قضاوت بنشیند و ببنید کار درستی انجام می‌دهد یا نه».

او درباره قابلیت جهانگیری برای نامزدی در 1400 اظهار کرد: «اگر من جای آقای جهانگیری بودم نامزد ریاست‌جمهوری نمی‌شدم. حافظه تاریخی مردم را نمی‌شود انکار کرد. آقای جهانگیری در سال96 به عنوان نامزد پوششی آقای روحانی وارد میدان شد و از آقای روحانی فرمان داشت. او یک فرد کاملا سیاسی است و می‌داند نامزد پوششی چه پیامی برای جامعه دارد. او که تمام‌قد از روحانی حمایت کرد باید در برابر عملکرد دولت هم پاسخگو باشد و نمی‌تواند خود را جدای از دولت فعلی فرض کند. مردم این روزها در صف مرغ و تخم مرغ گرفتار شده‌اند. اگر آقای جهانگیری یک ساعت پای درددل تولیدکنندگان بنشیند، متوجه می‌شود جایگاهی در میان مردم ندارد که بخواهد نامزد ریاست‌جمهوری شود».

او ادامه داد: «از سوی دیگر اسحاق جهانگیری در دولت روحانی تصمیم‌گیر بوده است و اصلا این‌طور نبود که رئیس‌جمهور همه کارها را انجام دهد و معاون اول صرفا اجراکنندگان دستورات باشد. آقای جهانگیری در حوزه داخلی کاملا امور را در دست داشت و نمی‌تواند از بار مسئولیت همه مشکلات کنونی شانه خالی کند».

کوهکن در پایان گفت: «من اگر هشت سال معاون اول دولت آقای روحانی حتما در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد نمی‌شدم زیرا هشت‌سالی که گذشت مملو از ناکارآمدی و مشکلات بود و مردم هم این‌ها را فراموش نکرده‌اند. اگر او در انتخابات نامزد شود، کافی است تا سخنان چهارسال پیشش در انتخابات96 بازنشر شود تا مشخص شود که آقای جهانگیری نمی‌تواند حساب خود را از وضع موجود جدا کند».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت