آصفری: باید انضباط مالی در بودجه ایجاد شود

کد خبر: 1048930

نماینده اراک در مجلس با اشاره به قاچاق ارز در کشور گفت: باید انضباط مالی در بودجه وجود داشته باشد.

خبرگزاری فارس: محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۹۹) پارلمان در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در موافقت با کلیات اظهارداشت: پس از بررسی‌ها و اصلاحاتی که کمیسیون تلفیق بودجه در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ داشت شفاف‌سازی در بودجه صورت گرفت.

وی افزود: در حوزه تولید ۳۲ هزار میلیارد تومان برای رفع مشکلات موجود اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: اگر به بخش اعظمی از کارخانه‌های بزرگ کشور تسهیلات مناسب اختصاص یافته بود قطعاً در حال حاضر از ظرفیت‌های کامل خود استفاده می‌کردند.

آصفری گفت: ما امروز با لشگر بیکاران مواجهیم که اگر برای این بخش اعتبار تخصیص ندهیم چگونه قرار است مشکل اشتغال آن‌ها را حل کنیم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرمساریم که بگوییم بعد از ۴۲ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هنوز هم افرادی هستند که سرپناه و یا مسکنی برای خانواده خود ندارند بنابراین ما در این بخش ۲۰ هزار میلیارد تومان به منظور محرومیت‌زدایی در کمیسیون تلفیق اختصاص دادیم.

وی افزود: ما امروز شرمنده مردم به ویژه قشر محروم هستیم بنابراین در کمیسیون تلفیق برای این قشر تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

آصفری با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰ کشور تصریح کرد: اتفاقاً در تبصره‌های مختلف ۱۰۶ هزار میلیارد تومان ارز جایگزین در این بخش گذاشته شده است که چنانچه کالایی گران شد جایگزین آن شود. متأسفانه در حوزه‌های مختلف از جمله خوراک دام و طیور وارد می‌کردند، اما اجازه ترخیص را به او نمی‌دادند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص می‌دادیم، اما مردم باید مرغ ۳۰ هزار تومانی می‌گرفتند لذا این اصلاً درست نبود.

وی افزود: امروز شاهد قاچاق ارز در کشور هستیم بنابراین باید انضباط مالی در بودجه وجود داشته باشد.

آصفری در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: حمایت از محصولات کشاورزی در لایحه بودجه از موارد دیگری است که با اصلاحات در کمیسیون تلفیق این موضوع ایجاد شده است. مگر می‌توانیم مالیات را از فردی که ۴۰ میلیون حقوق می‌گیرد با کارگری که پای دیگ یا در کارخانه زحمت می‌کشید یکی کنیم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در خاتمه سخنانش اظهارداشت: در مجالس ما قبلاً مصوب می‌کردند که حقوق مدیران ارشد ۲۱ برابر باشد یعنی اگر یک کارگر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی داشت یک مدیر می‌توانست ۵۰ میلیون تومان حقوق دریافت کند، اما در کمیسیون بودجه اصلاح شد و مشخص شد که مدیران ۱۵ برابر حقوق دریافت کنند که البته با همین هم ما مخالف هستیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت