واکنش روحانی به حکم دادگاه لاهه

کد خبر: 1049089

رئیس جمهور گفت: آمریکایی‌ها خیلی تلاش کردند به دادگاه بگویند شما نمی‌توایند به این موضوع رسیدگی کنید. من این موفقیت را به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم.

خبرگزاری فارس:

رئیس جمهور گفت: دیروز یک موفقیت بزرگی در دادگاه لاهه بدست آوردیم و این بسیار مهم است که قدرت و عظمت ملتی که در برابر یک ابر قدرت که صدها هزار کارشناس در کشور آن‌ها هست ما با تعداد کمی دیپلمات جلوی آن‌ها می رویم.

 

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صمت که صبح امروز بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت:  خبرهای خوش برای همه ما مهم است، درحالی که دشمنان ما می‌خواستند روزهای تاریکی را برای ما ترسیم کنند.

وی ادامه داد: دیروز یک موفقیت بزرگی در دادگاه لاهه بدست آوردیم و این بسیار مهم است که قدرت و عظمت ملتی که در برابر یک ابر قدرت که صدها هزار کارشناس در کشور آن‌ها هست ما با تعداد کمی دیپلمات جلوی آن‌ها می رویم. در بخش حقوقی هم کمتر سابقه دارد که مباحث را به دادگاه بین المللی لاهه ببریم.

رئیس جمهور اضافه کرد: آمریکایی‌ها خیلی تلاش کردند به دادگاه بگویند شما نمی‌توایند به این موضوع رسیدگی کنید. من این موفقیت را به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم.

روحانی تاکید کرد: این دولت ریل را برای دولت بعدی آماده می‌کند. معادن ما یک معادن غنی است. در دولت تدبیر و امید یک کار بزرگی در زمینه اکتشاف معادن شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: تحریم رنج فراوانی برای مردم ما ایجاد کرده است اما سد راه ما نشده است. آنها حرکت ما را کند کردند اما نتوانستند ما را متوقف کنند. اگر امسال بیماری نبود و پروتکل‌ها اجازه می‌داد به خیابان بیایند، دنیا می‌دید که امسال‌ هم بیش از سال‌های پیش مردم به خیابان‌ها می‌آمدند.

روحانی با اشاره به اینکه پروتکل‌ها اجازه حضور مردم در خیابان را نمی‌دهد، اضافه کرد: دل مردم در دهه فجر پر از نشاط است و مردم همان لعنت و نفرین را بر آن‌هایی که مردم را در فشار گذاشتند، سه سال است جنگ علیه ما ایجاد کردند و سال‌ها است که تحریم علیه ما به وجود آوردند می‌فرستند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان نمی‌خواستند انقلاب ما پیروز نشود، خاطر نشان کرد: بارها آمدند این انقلاب را سرنگون کنند اما موفق نشدند و این اخرین بار و آخرین تلاش آن‌ها بود و خوشبختانه به موفقیت نرسیدند و ملت ما به این موفقیت نرسیدند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت