دیدار امیر حاتمی با همتای ماداگاسکاری چه گدشت؟

کد خبر: 1049129

وزیر دفاع گفت: متاسفانه منطقه غرب آسیا با تروریسم و ناامنی های بیشماری مواجه است و مداخلات خارجی و دخالت قدرت‌های استکباری عامل اصلی آن محسوب می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان حضور در اجلاس وزرای دفاع اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند با وزیر دفاع کشور ماداگاسکار دیدار و گفت‌وگو کرد.

 وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار به روابط خوب دو کشور ایران و ماداگاسکار اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و ماداگاسکار اشتراکات زیادی دارند و می‌توانند به توسعه روابط در حوزه‌های مختلف بیندیشند و این از آن جهت است که ماداگاسکار و کشورهای آفریقای جنوبی از جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردارند.

وی موقعیت دو کشور ایران و ماداگاسکار را در اقیانوس هند و دو قاره آسیا و آفریقا، مهم و حائز اهمیت دانست و افزود: امیدواریم که روابط دو کشور در همه حوزه ها به خصوص حوزه نظامی تقویت شود.

امیر خاتمی خاطرنشان کرد: متاسفانه منطقه غرب آسیا با تروریسم و ناامنی های بیشماری مواجه است و مداخلات خارجی و دخالت قدرت‌های استکباری عامل اصلی آن محسوب می‌شود.

 وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار مساعدت گارد ساحلی و دولت ماداگاسکار را در حل مشکل ماهیگیران ایرانی که در آب های پیرامونی ماداگاسکار گرفتار دزدان دریایی می‌شوند، خواستار شد.

در این دیدار  مقرر شد این موضوعات و سایر علاقمندی های طرفین در خصوص توسعه همکاری‌های فیمابین به صورت جدی پیگیری شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت