واکنش مقام روس به ادعای ضد ایرانی رسانه آمریکایی

کد خبر: 1049471

میخائیل اولیانوف نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین، با رد ادعای روزنامه وال استریت ژورنال، اعلام کرد که آثار اورانیوم باقی مانده از ۲۰ سال پیش در مراکز هسته ای ایران اهمیتی ندارد و موضوع قابل توجهی نیست.

خبرگزاری ایرنا: اولیانوف روز شنبه در توئیتی نوشت: دیپلمات ها باید گسترده فکر کنند. برای چه کسی مواد رادیواکتیو باقی مانده از ۲۰ سال پیش در ایران اهمیت دارد، در حالی که این کشور به ابتکار خود برخی از آزمایش ها را متوقف کرده است.

وی ادامه داد: اگر در این شرایط حساس دیپلمات ها به گذشته توجه خاص می کنند، ما با مسائل قابل توجه برخورد می کنیم.  

 اولیانوف این توئیت را در پاسخ به توئیت «لورنس نورمن»، خبرنگار وال استریت ژورنال نوشت که در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به مقاله خود در این نشریه مدعی شده است بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در ماه های گذشته نمونه هایی از دو سایت هسته ای ایران گرفته بودند که حاوی مواد رادیواکتیو بوده است.

این مقام روس ادامه داد: دیپلمات ها می گویند که نتایج آزمایش این نمونه ها در آزمایشگاه نشان داد که آثار باقی مانده از اورانیوم در آن وجود دارد.

اولیانوف نوشت: من از خبرنگاران انتقاد نمی کنم که باید کار خودشان را بکنند. انتقاد من از دیپلمات ها است که موقعیت متفاوت از خبرنگاران و وظایف دیگر دارند.  اگر دیپلمات ها نمی توانند مسائل دارای اهمیت بالا و دارای درجه دوم اهمیت را از هم تشخیص بدهند، ما با مسائل واقعی مواجه می شویم. 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت