ورود مجلس به اولویت‌های سایبری «جو بایدن»

کد خبر: 1049548

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی اولویت های سایبری «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا پرداخت.

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات سیاسی این مرکز در گزارشی با عنوان «اولویت‌های سایبری جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا» آورده است:

خلاصه:

«بازطراحی ساختار سایبری آمریکا و به ویژه احیای بخش‌هایی که در دوران ترامپ حذف شده بودند، به منظور تحقق بازدارندگی سایبری، نخستین اقدام بایدن در ایجاد هماهنگی و تسهیل روابط میان بنیاد‌ها و آژانس‌های سایبری است. ایالات متحده در دوران بایدن در رویارویی با چین، به دنبال یک اجماع سایبری-تجاری به روز و مؤثر خواهد بود. رئیس جمهور جدید ایالات متحده، در برابر روسیه رویکردی سخت اتخاذ می‌کند و از طریق همکاری مؤثر با بخش خصوصی و متحدان سیاسی به ویژه اتحادیه اروپا، برای محافظت از داده ها، حریم خصوصی، موضوع شبکه‌های اجتماعی و همچنین زیرساخت‌های حیاتی آمریکا و امنیت انتخابات، لوایح جدیدی تدوین و اجرایی خواهد کرد.

جو بایدن در مقابله با ایران، از یک سیاست فشار حداکثریِ تهاجمی خشونت آمیز به رهبری افراطیونی مانند جان بولتون و برایان هوک به یک روند تدریجی نفوذ بر بستر علاقه‌های فرهنگی و ارتباطات ورزشی و فناورانه با حضور ایرانی آمریکایی‌ها روی می‌آورد. پروژه مشروعیت سازی بین المللی برای فشار حداکثری و اتکا بر تنش‌های اجتماعی و شکاف‌های اقتصادی به منظور دوقطبی سازی‌های هوشمند ملت-دولت با هدف تولید نارضایتی از وضع زندگی در ایران برنامه احتمالی آمریکایی‌ها در این حوزه خواهد بود. شاید بتوان راهبرد جدید را «نفوذ تحریم محور» نامید».

 

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت