توصیه بودجه ای نماینده مجلس به دولت

کد خبر: 1049724

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس گفت: مناسب است دولت در ارائه لایحه اصلاحی بودجه سال 1400 به نظرات مجلس و مصوبات کمیسیون تلفیق توجه داشته باشد تا کار در روند تصویب بودجه با سرعت بیش‌تری پیش رود.

خبرگزاری فارس: احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اینکه کلیات لایحه بودجه 1400 در صحن مجلس رد شده، طبق آئین‌نامه مجلس، دولت باید لایحه یک، 2 و یا 3 دوازدهم به مجلس ارائه کند.

وی ادامه داد: پس از این دولت، لایحه اصلاحیه خود برای بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کند تا کمیسیون تلفیق در زمان کافی بتواند بودجه سال آینده را مورد بررسی قرار دهد و کشور در سه ماهه نخست با فقدان بودجه مواجه نباشد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس اظهار داشت: مناسبت است دولت در ارائه لایحه اصلاحی بودجه به مجلس مصوبات کمیسیون تلفیق و نظرات مجلس را مدنظر قرار دهد و لایحه اصلاحی به مصوبات کمیسیون تلفیق نزدیک باشد.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: در صورت تحقق این امر، کار رسیدگی به لایحه بودجه در مجلس سرعت بیشتری می‌گیرد و بودجه در زمان مناسب به تصویب برسد.

به گزارش فارس، لایحه بودجه سال 1400 پس از بررسی در کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس مورد بحث قرار گرفت اما کلیات آن از سوی نمایندگان رد و لایحه برای اصلاح به دولت بازگردانده شد.

دولت طبق قانون دو هفته فرصت دارد تا لایحه اصلاحی بودجه را به مجلس ارسال کند تا کار بررسی لایحه اصلاحی در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس انجام شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت