اشتباه اصلاح‌طلبان از دید یک اصلاح‌طلب

کد خبر: 1049806

تقلای مدعیان اصلاح‌طلبی برای شانه خالی کردن از مسئولیت عملکرد دولت روحانی که در دو انتخابات پیاپی از او حمایت کردند، شدت گرفته است.

کیهان: تقلای مدعیان اصلاح‌طلبی برای شانه خالی کردن از مسئولیت عملکرد دولت روحانی که در دو انتخابات پیاپی از او حمایت کردند، شدت گرفته است.

زهرا شجاعی در این زمینه، با ادعای این‌که روحانی در سال 92 «خیرالموجودین» بود گفت:‌ اشتباه اصلاح‌طلبان این بود که با روحانی ائتلاف نکردند و فقط حمایت کردند.

به گزارش مشرق، زهرا شجاعی دبیرکل «مجمع زنان اصلاح‌طلب»، به بررسی آخرین تحولات و وضعیت اصلاح‌طلبان در انتخابات پرداخت و در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاح‌طلبان وارد مصادیق شده‌اند یا خیر، گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در مورد شرایط انتخابات بحث و گفت‌وگو شده اما هنوز به مصادیق نپرداخته‌ایم.

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون آنکه چرا اصلاح‌طلبان به‌جای آنکه مسئولیت ‌اشتباهات مکرر دولت را بپذیرند، به دنبال جدایی خود از روحانی هستند گفت: دولت آقای روحانی دولت اصلاح‌طلب نیست و آقای واعظی هم بر این نکته تأکید کردند. بعد از رد صلاحیت آقای هاشمی، تنها کاندیدایی که اصلاح‌طلبان به‌دلیل شرایط خاصی که دولت قبل ایجاد کرده بود بر سر آن به اجماع رسیدند آقای روحانی بود.

شجاعی با تأکید بر این‌که روحانی در سال 92 خیرالموجودین بود گفت: ‌اشتباه اصلاح‌طلبان این بود که با روحانی ائتلاف نکردند و فقط حمایت کردند و البته این حمایت در آن مقطع بهترین کار بود، بنابراین جای عذرخواهی نیست؛ چراکه اگر این کار را نمی‌کردیم، گزینه‌های دیگری بر سرکار می‌آمد.

شجاعی در بخش دیگری در پاسخ به نقش خاتمی و عدم حضور محمدرضا عارف در نهاد اجماع‌سازی اصلاح‌طلبان گفت: ما یک سری ملاک‌ها برای نهاد اجماع‌ساز تعیین کرده بودیم و آن این‌که کسانی که در مظان «کاندیداتوری» برای انتخابات 1400 هستند نباید در این نهاد عضویت داشته باشند و آقای دکتر عارف و  چند نفر دیگر برای این نهاد انتخاب نشدند، درحالی‌که شخصیت آقای عارف برای اصلاح‌طلبان قابل احترام است.

ادعای اینکه روحانی در انتخابات 92 خیرالموجودین بود، در حالی است که در همان انتخابات، محمدرضا عارف معاون اول رئیس‌جمهور در دولت اصلاحات (سر لیست ائتلاف امید در انتخابات مجلس 94 و رئیس‌شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان) نامزد بود. همچنین در سال 96 نیز اسحاق جهانگیری نامزد انتخابات بود و بنابراین تقلای اصلاح‌طلبان برای طفره از قبول مسئولیت دولت روحانی مسموع نیست. به عبارت دیگر آنها روحانی را بر عارف و جهانگیری ترجیح داده و از امتیازات کافی هم بهره‌مند شده‌اند فلذا اکنون باید پاسخگوی هزینه‌های تحمیل شده به مردم باشند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت