پیش‌بینی مصباحی مقدم درباره ادغام شورای وحدت و شورای ائتلاف

کد خبر: 1049863

غلامرضا مصباحی مقدم گفت: ما تدابیری را دنبال می‌کنیم و فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و انشالله این دو تشکل در هم ادغام می‌شوند اما هنوز این موضوع رخ نداده است و امیدواریم در آینده‌ای نه‌چندان دور این موضوع تحقق یابد.

نامه نیوز: به تازگی هیأت عالی شورای وحدت نیز تعیین شدند و قرار است این شورا در مسیر انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم نقش اجماع‌ساز و وحدت‌بخش در میان نیروها، احزاب و گروه‌های اصولگرا ایفا کند

غلامرضا مصباحی‌مقدم، از اعضای جامعه روحانیت مبارز درباره آخرین تحولات در شورای وحدت به «نامه‌نیوز» گفت: «هدف جامعه روحانیت مبارز ایجاد شورای عالی وحدت بود تا همه جریان‌های انقلابی بتوانند حول یک محور مشخص جمع شوند و با وحدت کامل به نامزد واحد در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 برسند. تلاش‌های بسیاری صورت گرفت تا این مهم محقق شود که به لطف خدا محقق شد و امروز بسیاری از احزاب شناسنامه‌دار و دارای مجوز از وزارت کشور عضو شورای وحدت هستند».

او ادامه داد: «این احزاب به صورت بلوک‌بندی در انتخاباتی پنج نفر را به عنوان نماینده احزاب در شورای عالی وحدت تعیین کردند و اکنون شورای عالی وحدت با نماینده جامعه روحانیت مبارز، نماینده زنان، نماینده جوان و نماینده‌های تشکل‌های رزمندگان و فعالان سیاسی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و با هیئت اجرایی تعیین‌شدهفعالیت‌ها را ساماندهی می‌کند».

او درباره اینکه آیا فعالیت‌های کشوری جامعه روحانیت مانند شوراهای استانی و شهرستانی به شورای عالی وحدت ارتباطی دارد یا خیر، اظهار کرد: «فعالیت‌هایی که جامعه روحانیت مبارز در سطح کشور انجام می‌دهد مربوط به خودش است که اکنون در استان‌ها و شهرهای مختلف شوراهای جامعه روحانیت تشکیل شده است».

او در پایان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا شورای وحدت با شورای ائتلاف به اجماع می‌رسند و می‌توان امید داشت که این دو تشکل انتخاباتی در یک مسیر در انتخابات1400 حرکت کنند، گفت: ‌«ما تدابیری را دنبال می‌کنیم و فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و انشالله این دو تشکل در هم ادغام می‌شوند اما هنوز این موضوع رخ نداده است و امیدواریم در آینده‌ای نه‌چندان دور این موضوع تحقق یابد».

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها