آخرین خبرها از ستاد انتخابات

کد خبر: 1049902

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تعرفه‌های انتخابات در حال چاپ است و احتمالاً چاپ تعرفه انتخابات شوراها طی روزهای آینده تمام خواهد شد.

خبرگزاری مهر: جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور صبح امروز (دوشنبه) با حضور در ، با اشاره به اینکه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، اظهار داشت: ۲۰ بهمن ماه سال ۱۳۵۷، چنین ساعات و چنین روزی، بسیار سرنوشت ساز و حساس بود. براساس اراده خداوند، رهبری حضرت امام و همتی که مردم داشتند و عملاً با محاسباتی که پیش بینی می‌شد انقلاب اسلامی با سرعت نور پیروز شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در بخشی از گفتگو در رابطه با آخرین اخبار مربوط به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، بیان کرد: آخرین خبر که به ستاد انتخابات بر می‌گردد این است که کارهای مقدماتی برای شروع انتخابات اعم از آموزش به فرمانداران، بخشداران و تمام متولیان مجری انتخابات در دستور کار است و به امید خدا حسب برنامه ریزی انجام شده, در نیمه اول اسفند آخرین دوره آموزشی خود را برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تعرفه‌های انتخابات در حال چاپ است و احتمالاً چاپ تعرفه انتخابات شوراها طی روزهای آینده تمام خواهد شد. در گام بعدی، وارد فرایند چاپ تعرفه‌های ریاست جمهوری و پس از آن دو میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری که در ۴ حوزه و مجلس شورای اسلامی که در ۶ حوزه برگزار می‌شود، خواهیم شد.

عرف تصریح کرد: در تقویم انتخابات این طور پیش بینی شده است که پایان سال چاپ تعرفه‌ها تمام شود. هم چنین در حال ارزیابی و نهایی کردن صندوق‌ها هستیم و کارهای دیگری مانند مُهر و … هم طبق روال برنامه ریزی شده در حال انجام است.

وی در رابطه با میزان مشخص چاپ تعرفه‌ها برای انتخابات پیش رو گفت: قاعدتاً براساس تعداد کل واجدین شرایط به اضافه درصد افزایش هر دوره‌ای تعرفه‌ها چاپ می‌شود که هنوز میزان نهایی آن مشخص نشده است.

جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور صبح امروز (دوشنبه) با حضور در خبرگزاری مهر، ضمن بازدید از این خبرگزاری به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت