رئیس ستاد انتخابات تعیین شد

کد خبر: 1050159

وزیر کشور، جمال عرف را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور در امر برگزاری 4 انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراها و میان‌دوره ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری منصوب کرد.

 خبرگزاری مهر: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، جمال عرف را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور در امر برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و اولین میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

متن کامل حکم وزیر کشور بدین شرح است:

جناب آقای دکتر عرف

معاون محترم سیاسی

سلام علیکم

با عنایت به عزم و اراده و تأکیدات دولت تدبیر و امید در برگزاری انتخابات باشکوه بر مدار قانون، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور در امر برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و اولین میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب می‌نمایم.

برنامه‌ریزی و فراهم نمودن به موقع مقدمات و تمهیدات لازم، استفاده بهینه از دانش و فناوری‌های نوین و روزآمد، روان سازی و تسهیل فرآیندهای انتخابات، بکارگیری نیروهای انسانی متعهد و متخصص و بستر سازی برای حضور و مشارکت بیشتر و گسترده مردم در عرصه انتخابات؛ وظیفه و مأموریت مهم جنابعالی است.

انتخابات ۱۴۰۰ باید در شأن و تراز ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی و در شرایطی برگزار شود که در آن، حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس برابر مُرّ قانون و در فضای امن و توأم با نشاط و آرامش رعایت گردد. بدین سبب انتظار دارد با هماهنگی اینجانب و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات و با تلاش و کوشش مستمر نسبت به آن اهتمام نمائید.

برای تحقق این مهم، تشکیل و راه اندازی ستاد انتخابات کشور با حضور معاون امنیتی و انتظامی، معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون هماهنگی، قائم مقام وزیر در امور مجلس، رئیس سازمان ثبت احوال کشور، رؤسای مراکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی، حراست، اطلاع رسانی، توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار و دفتر انتخابات امری ضروری و مورد تاکید است.

بدیهی است کلیه معاونین، مدیران و رؤسای سازمان‌های وابسته، استانداران، فرمانداران و بخشداران نهایت همکاری را با جنابعالی به عمل خواهند آورد. ضمن آن که کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز بر اساس ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۷ آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری همکاری لازم را خواهند داشت.

امید است در پرتو عنایت حضرت حق تعالی و رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست‌های دولت تدبیر و امید، شاهد برگزاری انتخاباتی شکوهمند و قانونی با مشارکت حداکثری ملت انقلابی و مؤمن و در راستای تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم. ان شاا…

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت