بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی

کد خبر: 1050296

برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به صورت خودرویی و موتوری در رسانه‌های خارجی بازتاب داشت و این رسانه‌ها به پوشش آن پرداختند.

خبرگزاری مهر: برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به صورت خودرویی و موتوری در رسانه‌های خارجی بازتاب داشت و این رسانه‌ها به پوشش آن پرداختند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه با اشاره‌ای کوتاه به تاریخچه انقلاب اسلامی ایران، از جشن ۲۲ بهمن به عنوان یکی از اصلی ترین تعطیلات ملی ایران نام برد و افزود: امسال ایرانیان (به دلیل محدودیت‌های کرونایی) با خودروهایشان در راهپیمایی ویژه این روز شرکت می‌کنند.

این رسانه همچنین به عفو ۳ هزار و ۸۴۰ زندانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهل و دومین سالگرد این پیروزی بزرگ، اشاره کرد.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» هم در بازتاب این روز بزرگ، گزارش داد که ایران امروز چهارشنبه، چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به جای راهپیمایی، از طریق رژه خودروها، موتوسیکلت‌ها و دوچرخه‌ها گرامی داشت.

این خبرگزاری آمریکایی نوشت که دهها هزار نفر از مردم شهرها و روستاهای سراسر ایران قرار است با خودروها و موتوسیکلت‌های خود در بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مشارکت کنند.

آسوشیتدپرس در توصیف حال و هوای جشن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: خیابان‌ها با پرچم‌های بزرگ ایران و دریایی از بادکنک‌ها تزئین شده و سرودهای انقلابی و میهن‌پرستانه از بلندگوهایی پخش می‌شود که در سراسر مسیر دسته‌های خودرویی و موتوری قرار گرفته است.

شبکه المنار لبنان هم با پوشش این راهپیمایی خودرویی و موتوری گزارش داد: صبح امروز راهپیمایی با خودرو و موتور سیکلت در تهران و شهرهای دیگر در سالگرد پیروزی انقلاب ایران، برگزار شد.

این شبکه لبنانی تصاویری از این راهپیمایی را هم به نمایش گذاشت.

شبکه های تلویزیونی الجزیره مباشر و المیادین با قطع برنامه های عادی خود، بخش هایی از راهپیمایی گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران را به صورت زنده پخش کردند.

این شبکه‌ها همچنین با پخش سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران در این مراسم، جملاتی از سخنرانی او را به صورت خبر فوری و زیرنویس پوشش دادند.

شبکه المیادین لبنان گزارش داد: ایران چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

این شبکه لبنانی در ادامه به پوشش سخنرانی حسن روحانی به این مناسبت پرداخت.

المیادین همچنین گزارش داد: مردم ایران شب گذشته شعار «الله اکبر» سر دادند و مراسمی در مساجد این کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

النشره لبنان هم به پوشش سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

خبرگزاری سوریه(سانا) هم گزارش داد: ایران چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامیداشت.

این رسانه سوری به راهپیمایی خودرویی و موتوری به مناسبت این رویداد بزرگ اشاره کرد.

رادیو نور لبنان هم گزارش داد: ایران چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت. راهپیمایی خودرویی در سراسر ایران به مثابه تجدید عهد برگزار شد. حسن روحانی رئیس جمهور ایران اعلام کرد که ایران امروز از نظر اقتصادی و نظامی مقتدر است.

اذاعه النور لبنان اعلام کرد: صبح امروز راهپیمایی خودرویی و موتوری  در تهران و دیگر شهرهای ایران به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزار شد. این راهپیمایی در تهران در ۱۲ مسیر شروع و به میدان آزادی که همه ساله مراسم جشن انقلاب در آن برگزار می شود، ختم شد. در همین راستا امروز نیروی هوافضای سپاه پاسداران سه موشک بالستیک را در میدان آزادی تهران به نمایش گذاشت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت