مجلس هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت

کد خبر: 1051003

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: طرح جمعیت و تعالی خانواده به منظور رای‌گیری برای مدت زمان اجرای آزمایشی آن این هفته در دستورکار جلسات علنی مجلس قرار می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه مجلس گفت: در جلسه امروز بنا شد طرح جمعیت و تعالی خانواده به منظور رأی‌گیری برای تعیین مدت زمان اجرای آزمایشی آن در دستورکار جلسات علنی مجلس قرار گیرد.

وی افزود: با رأی مثبت نمایندگان در صحن علنی مجلس طرح جمعیت و تعالی خانواده مطابق اصل 85 قانون اساسی بدون بحث و بررسی پیرامون آن در صحن مجلس مستقیما برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال خواهد شد و علت در دستورکار قرار گرفتن آن در جلسات علنی مجلس تنها به منظور رأی‌گیری برای تعیین مدت زمان اجرای آزمایشی این طرح پس از تبدیل شدن به قانون است.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد تا چنانچه دولت لایحه اصلاحی بودجه سال 1400 را تا روز سه شنبه هفته جاری (28 بهمن 99) به مجلس تقدیم کند، کلیات این لایحه در جلسه علنی روز چهارشنبه (29 بهمن) به رأی گذاشته شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: چنانچه کلیات لایحه اصلاحی بودجه سال 1400 در صحن علنی مجلس تصویب شود، لایحه برای بحث و بررسی در مورد آن به کمیسیون تلفیق ارجاع خواهد شد و هفته آینده کمیسیون تلفیق برای این منظور جلسه خواهد داشت.

* مجلس هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت

وی افزود: همچنین طبق تصمیم متخذه بنا شد تا مجلس هفته آینده جلسه علنی نداشته باشد و نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود بروند.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: همان طور که گفته شد چنانچه کلیات لایحه اصلاحی بودجه در صحن علنی مجلس به تصویب برسد هفته آینده تنها جلسات کمیسیون تلفیق برای بررسی بودجه برگزار خواهد شد.

سلیمی در پایان گفت: کمیسیون تلفیق دو هفته فرصت دارد تا لایحه بودجه را مورد رسیدگی قرار دهد و پس از آن نمایندگان پیشنهاد‌ات خود درباره بودجه را اعلام خواهند کرد و لایحه در صحنه مجلس مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت