خوش‌بینی حداد عادل به اجماع با شورای وحدت

کد خبر: 1051320

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از تدوین سازوکار مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: من خوشبین هستم که اجماع با شورای وحدت اتفاق خواهد افتاد.

گروه سیاست سایت فردا - اصولگریان سخت مشغول فعالیت‌های انتخاباتی شده و در دو شورای وحدت و ائتلاف برای ساماندهی نیروهای خود می‌کوشند. وجود دو سازوکار انتخاباتی اما این نگرانی را ایجاد کرده است که در نهایت به موجب یک سری موازی کاری و عدم هماهنگی ، نتیجه مطلوبی به دست نیاید. به خصوص بعد از اظهارات اخیر غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز مبنی بر اینکه شاید توافقی با شورای ائتلاف ایجاد نشود، این نگرانی‌ها افزوده شده بود. 

از سوی شورای ائتلافی‌ها اما تلاش برای وحدت و توافق همچنان مشاهده می‌شود. کما اینکه غلامعلی حداد عادل به عنوان یکی از شاخص‌ترین چهره‌های حاضر در این سو، نسبت به همراهی نهایی دو شورا خوشبین است.

ئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگویی با خبرگزاری مهر به تشریح برنامه‌های شورای متبوع خود در انتخابات ۱۴۰۰، پرداخته و گفته است: در تلاش هستیم تا یک ساز و کار مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری تدوین کنیم. از تجربه خوب انتخابات مجلس استفاده خواهیم کرد. البته برخی سوءتفاهمات که ممکن است باعث تفرقه شود را باید برطرف کنیم. با دیگران در حال مذاکره هستیم که به یک وحدت حداکثری برسیم.

‎وی درباره تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های انتخاباتی، افزود: تعدادی از کارگروه‌ها برای ارتباط با اقشار مختلف تشکیل شده‌اند. این کارگروه‌ها به شبکه‌بندی اجتماعی خواهند پرداخت که گزارشات فعالیت‌هایشان را به اطلاع عموم می‌رسانیم.

‎رئیس شورای ائتلاف در پاسخ به این پرسش که کدام احزاب در انتخابات ۱۴۰۰ ذیل شورای ائتلاف وارد عرصه خواهند شد، بیان کرد: همه احزاب هستند. ما از همه دعوت کرده‌ایم، البته ممکن است برخی انتقاداتی داشته باشند. باید انتقادات را بشنویم و به یک نتیجه واحد برسیم.

‎حدادعادل ضمن ابراز خوش بینی درباره اجماع شورای وحدت و ائتلاف، توضیح داد: سعی خواهیم کرد که به یک اتحاد و اتفاق نظر با شورای وحدت برسیم. ما اختلاف مبنایی با جامعه روحانیت مبارز نداریم، لذا من خوشبین هستم که این اجماع اتفاق خواهد افتاد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت