احتمال ریاست دائمی بهزاد نبوی بر نهاد اجماع ساز

کد خبر: 1051346

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: بهزاد نبوی مدیر، سیاست‌مدار و نیروی تشکیلاتی با تجربه‌ای است و می‌تواند هر مجموعه‌ای را مدیریت کند.

باشگاه خبرنگاران: محمد خون چمن دبیرکل حزب جوانان ایران اسلامی با اشاره به احتمال ریاست دائمی بهزاد نبوی بر نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان، گفت: احتمال اینکه بهزاد نبوی در نهایت به عنوان رئیس این نهاد انتخاب شود بسیار بالاست. نبوی مدیر، سیاست‌مدار و نیروی تشکیلاتی با تجربه‌ای است و تمام ویژگی‌های فردی که بتواند مجموعه را مدیریت کند دارد و اگر اکثریت بر روی ریاست بهزاد نبوی اجماع کنند سایرین هم مجبور به تبعیت از اکثریت هستند.

او با اشاره به نقش احزاب در حضور پررنگ مردم در انتخابات هم ادامه داد: طبعا ابتدا احزاب باید در انتخابات فعال باشند و نامزد خود را ارائه  دهند، اگر نامزد داشته باشند طبیعتا انگیزه برای شرکت در انتخابات دارند و نیروهای خود را در استان‌ها و شهرستان‌ها فعال می‌کنند و با فعال شدن آنها بستر و امید برای حضور مردمی فراهم خواهد شد. بنابراین نخستین ضرورت این است که احزاب نامزد داشته تا برای حضور در انتخابات و فعال شدن هم انگیزه داشته باشند.

خون چمن در این باره که آیا سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان کاهش داشته است؟ افزود: در اینکه سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان کاهش یافته شکی وجود ندارد ، زیرا با توجه به فضایی که در کشور در طی دو دهه گذشته ایجاد شده است اصلاح طلبان نامزدهای اصلی خود را نداشته و مطالباتشان به صورت حداقلی بوده است و با همین مطالبات حداقلی مشارکت حداکثری را در انتخابات رقم زده‌اند؛ طبیعی است که وقتی نامزدهای اصلی اصلاح طلب در انتخابات حضور نیابند مطالبات جریان اصلاحات هم محقق نخواهد شد و این به مرور زمان موجبات ناامیدی مردم را فراهم خواهد کرد و افکار عمومی هم نسبت به اصلاحات بد بین خواهد شد.

دبیرکل حزب جوانان ایران اسلامی، افزود: اما مهم این است که این افکار عمومی حتی اگر از اصلاح طلبان هم ناامید شوند به سمت اصولگرایی نخواهند رفت؛ معتقدم اگر اصلاح طلبان نامزد مناسبی داشته باشد هم در شوراها و هم در انتخابات ریاست جمهوری پیروز خواهند شد. نامزد مناسب یعنی فردی که اصلاح طلب حقیقی باشد و افکار عمومی هم نسبت به او دید منفی نخواهند داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت