عمویی: از 5 اسفند بازرسی سرزده‌ آژانس پذیرفته نمی‌شود

کد خبر: 1051401

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: نامه‌ای به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحویل داده شد که در آن توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی تحت برجام از تاریخ ۲۳ فوریه (۵ اسفند ماه) اعلام شد.

خانه ملت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باتوجه به عملکرد طرف‌‌های غربی برجام از ۵ اسفند به بعد هیچ‌گونه بازرسی سرزده‌ای از تاسیسات هسته‌ای ایران پذیرفته نمی‌شود.

ابوالفضل عمویی خاطرنشان کرد: موعد اجرای بند ششم قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در روز پنجم اسفند ماه فرا می‌رسد و تاکنون هیچ اقدامی را از سوی طرف‌های غربی برای لغو تحریم‌ها شاهد نبوده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با روند فعلی این بند از قانون اجرایی می شود و اقدام اولیه نیز توسط دولت جمهوری اسلامی ایران انجام شد و روز گذشته نامه ای به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحویل داده شد که در آن توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی تحت برجام از تاریخ ۲۳ فوریه (۵ اسفند ماه) اعلام شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تاکید کرد: غربی‌ها فرصت‌سوزی داشته‌اند و مطالبه ما یک مطالبه واقعی و جدی بود، آنها نباید اراده ما را تست می کردند، خواسته ایران برای لغو تحریم‌ها مطالبه ای واقعی بود و بر آن اصرار داریم.

وی با بیان اینکه برنامه هسته ایران مشمول نظارت‌های مختلفی است گفت: بخشی از نظارت‌ها مربوط به عضویت ایران در "NPT" است وبخشی هم مربوط به تعهدات برجامی فرای تعهدات بین المللی است و در صورتی که به روز پنجم اسفند برسیم و اقدامات مورد نظر ما صورت نگیرد، نظارت‌های مبتنی بر پروتکل الحاقی پذیرفته نمی شود. البته برنامه هسته ای ایران رویکرد صلح آمیز دارد و تاسیات ما تحت نظارت آژانس خواهد بود اما بازرسی سرزده که بخشی از پروتکل الحاقی است، پذیرفتنی نخواهد بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت