تجهیز تانک‌های سپاه به سامانه دید در شب +عکس و فیلم

کد خبر: 1051430

سردار علی کوهستانی دستاوردهای جدید سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش پیامبر اعظم۱۶ را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: سردار علی کوهستانی در گفت‌وگو با تسنیم دستاوردهای جدید سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش پیامبر اعظم۱۶ را تشریح کرد.

سردار علی کوهستانی مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم درباره دستاوردهای این سازمان که در رزمایش پیامبر اعظم16 به‌کارگیری شد، گفت: در این رزمایش برای اولین مرتبه در کشور  سامانه دید در شب تانک و نفربر با برد 4 کیلومتر عملیاتی شد.

وی با موفق ارزیابی کردن تست این سامانه گفت: سامانه دید و کنترل آتش شبانه که توسط سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزسا طراحی و تولید شده است از جمله نیازمندی‌های یگان‌های زرهی نیرو برای عملیات در شب بود که با تلاش متخصصان این سازمان این نیاز مرتفع شد. تا پیش از این ادوات زرهی به سامانه‌هایی با برد 400 متر مجهز بودند که با تجهیز به سامانه جدید این برد به 10 برابر افزایش یافته است.

سردار کوهستانی ادامه داد: این سامانه قابل استفاده برای توپچی، راننده و فرمانده تانک است و همچنین قابلیت ارسال تصاویر سایت توپچی و فرمانده تانک به مرکز فرماندهی و کنترل را دارد.

وی عملیاتی شدن تیربار بهینه‌شده ثُعبان را از دیگر دستاوردهای این سازمان در رزمایش پیامبر اعظم16 عنوان و تأکید کرد: این سلاح جدید در جریان رزمایش در اختیار تیم‌های عملیاتی نیروی ویژه قرار داده شد که بر اساس ارزیابی‌های به‌عمل‌آمده از کارایی مناسبی در نقش یک تیربار هجومی برخوردار است و به‌زودی به‌عنوان تیربار هجومی سازمانی در اختیار یگان‌های نیروی زمینی قرار می‌گیرد.

F44LE2AlWAnV

 

تیربار بهینه‌شده ثعبان

مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: تجهیز پرنده‌های مولتی‌روتور به بمب‌های سبک از دیگر دستاوردهای این سازمان در رزمایش اخیر بود. این بمب‌ها که در حدود 3 کیلوگرم وزن دارند به‌سفارش نیروی زمینی و برای استفاده در مأموریت‌های خاص و در مناطق صعب‌العبور و به‌منظور هدف قرار دادن نفرات و سنگرهای انفرادی طراحی شده‌اند. نسل بعدی این بمب‌ها

وزنی در حدود 5 کیلوگرم خواهد داشت که قدرت تخریب و نفوذ آن نسبت به نسل قبلی افزایش خواهد یافت.

PS0SuRlxLTzd

سردار کوهستانی با بیان اینکه در جریان این رزمایش همچنین دو محصول دیگر جهاد خودکفایی عملیاتی شدند گفت: رونمایی از یک مین کنارجاده‌ای جدید با قدرت تخریب بالا و همچنین عملیاتی شدن مین معبربازکن "واصل" از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی در رزمایش پیامبر اعظم16 بود. سامانه معبربازکن واصل در حقیقت یک مین پرتابه‌ای است که به‌شکل دو خرج پرتابی از روی لانچر به‌سمت معابر آلوده به تله‌های انفجاری و میادین مین شلیک می‌شود و با انفجار خود قادر به پاک‌سازی محیط‌های آلوده است. البته ساخت این سامانه به چند سال قبل بازمی‌گردد که در این رزمایش با موفقیت مورد تست و ارزیابی قرار گرفت.

وی در پایان گفت: در این رزمایش برای نخستین مرتبه از پهپادهای هدف ساخت سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی به‌منظور تست سامانه‌های پدافندی استفاده شد.

 

حجم ویدیو: 584.73K | مدت زمان ویدیو: 00:00:31 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت