فردا گزارش می دهد؛

چمران: امیدوایم مشارکت مردم پرشور و همراه با انتخاب هوشمندانه باشد

کد خبر: 1051672

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: امروز اگر ناکارآمدی وجود دارد نتیجه یک انتخاب است و اگر می خواهیم این را اصلاح کنیم باید براساس انتخاب اصلاح کنیم البته لطف و کمک الهی جای خود دارد ولی در مرحله اول باید خود مان تلاش کنیم و به مردم بگوییم نتیجه انتخاب به معیشت و عدالت اجتماعی و سایر اهدافی بر می گردد که در تلاش برای تحقق آن هستیم. امیدوارم همه تلاش کنند که انتخاباتی پرشور و هوشمندانه داشته باشیم.

گروه سیاسی فردا: مهدی چمران امروز 29 بهمن در چهارمین مجمع عمومی جمعیت پیشرفت و عدالت با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: دو موضوع در انتخابات اهمیت دارد، نخست کسانی که رأی می دهند و دوم کسی که برای ریاست جمهوری و کسانی که برای شورای شهر انتخاب می شوند.

وی افزود: هر چقدر حضور و مشارکت مردم قوی تر و پررنگتر باشد قاعدتا نتایجش محکم تر خواهد بود. کسانی که رأی می دهند هم میزان مشارکت شان مهم است و هم میزان هوشمندی آنها اهمیت دارد. یعنی اگر مشارکت باشد اما تصمیم براساس هیجان و احساسی باشد، امکان دارد رأی دهندگان بعد از مدتی بگویند اشتباه کردیم و نتیجه مورد انتظار را نگرفتیم.

عضو ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: باید دنبال آن رفت که مشارکت ضمن آنکه بیشتر می شود و از حد متوسط ادوار گذشته بالاتر تر رود، انتخاب نامزد مطلوب هوشمندانه تر باشد. برخی می گویند اگر مشارکت کم باشد به نفع جریان انقلابی است. خیر جریان انقلابی خواهان آن است که بیشتر مردم در انتخابات مشارکت کنند و تلاش کند مردم وظیفه ای که انجام می دهند الهی باشد. اگر این طور باشد انتخاب صحیح و هوشمندانه ای کرده باشیم.

وی افزود: احزاب و کسانی که می توانند بدنه اجتماعی ایجاد کنند، ضمن تبلیغ برای نامزد مطلوب خود، باید تلاش کنند میزان مشارکت قوی تر شود. احساس می کنم تلاشی می شود زیاد مردم در انتخابات شرکت نکنند، یکی از دلایلم این است که به سامان دهی مسائل اقتصادی مردم رسیدگی درستی نمی شود. در این صورت مردم وقتی ناراضی باشند دل و دماغ رأی دادن ندارند و مشارکت شان پایین می آید.

چمران یادآور شد: برخی می گویند مشارکت در مجلس پایین و در ریاست جمهوری پایین تر خواهد بود. امیدوارم این طور نباشد و دولت بجنبد و در روزهای پایانی جلب رضایت عمومی حاصل شود که این قطعا به افزایش مشارکت مردم کمک می کند. گام بعدی انتخاب هوشمندانه است.

وی افزود: برخی می خواهند بعد از انتخابات از مشارکت کم مردم چماق درست کنند و برسر جریان منتخب بکوبند که شما منتخب اقلیت جامعه هستید. در مجموع باید تلاش کنیم مردم بیشتر مشارکت کنند. امروز اگر ناکارآمدی وجود دارد نتیجه یک انتخاب است و اگر می خواهیم این را اصلاح کنیم باید براساس انتخاب اصلاح کنیم البته لطف و کمک الهی جای خود دارد ولی در مرحله اول باید خود مان تلاش کنیم و به مردم بگوییم نتیجه انتخاب به معیشت و عدالت اجتماعی و سایر اهدافی بر می گردد که در تلاش برای تحقق آن هستیم. امیدوارم همه تلاش کنند که انتخاباتی پرشور و هوشمندانه داشته باشیم.  

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت