تصمیم کمیسیون تلفیق درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی

کد خبر: 1051731

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: کمیته‌ای با حضور ۵ نفر از اعضای هیئت دولت تشکیل می‌شود تا در مقابل نحوه هزینه کرد ارز ترجیحی و این که این ارز به چه کسانی تعلق گرفته به مجلس و مردم پاسخگو باشد.

باشگاه خبرنگاران: رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در پاسخ به این سوال که مجلس چطور می‌تواند بر نحوه تخصیص و هزینه کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی نظارت کند گفت: کمیسیون تلفیق امروز در مصوبه ای، کمیته را با حضور ۵ عضو هیئت دولت تشکیل داد و مسئولیت چگونگی هزینه کرد این ارز از این پس بر عهده‌ای کمیته است.

وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، وزرای اقتصاد و دارایی، صمت و کشاورزی عضو این کمیته مهم نظارتی هستند و باید بر نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی و دارو نظارت داشته و گزارش آن را به صورت مرتب به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق متذکر شد: ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکنون میلیارد‌ها دلار از ذخایر ارزی کشور را به خود اختصاص داده، اما متاسفانه کالا‌های اساسی با قیمت آزاد و غیر واقعی در جامعه توزیع شده است که مهم‌ترین دلیل آن انحراف این ارز از مسیر اصلی خود است تاجایی که سود اصلی آن به جیب عده محدودی می‌رود، بر همین اساس کمیسیون تلفیق با این ساختار و کمیته جدید تلاش می‌کند، نحوه هزینه کرد آن و این که ارز را چه کسی گرفته و چطور توزیع می‌شود را بررسی کند.

وی در پایان گفت: از دولت می‌خواهیم در مقابل همراهی مجلس با خواست دولت کالا‌های مورد نظر ارز ۴۲۰۰ تومانی را به موقع و بدون افزایش قیمت نسبت به سال ۹۹ در دسترس مردم قرار دهد، در این موضوع مهم پاسخگوی نیاز‌های مردم و جامعه باشد و به سفره توجه کند

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت