فرهنگی: نوبت آمریکا و غربی است که به تعهداتشان عمل کنند

کد خبر: 1052156

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه ما در سال‌های قبل در برجام تجربه تلخی را پشت سر گذاشتیم گفت: راه حل فعلی نه وعده و وعید بلکه اقدام عملی برای انجام تعهدات از سوی غربی‌هاست.

خبرگزاری فارس: محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر انجام تعهدات برجام از سوی ایران در صورت انجام تعهدات از سوی غرب خواهد بود، گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب کاملا روشن است و ابهامی ندارد.

وی ادامه داد: ما در ماجرای برجام در طول سال‌های قبل تجربه تلخی را پشت سر گذاشته‌ایم؛ به خاطر اینکه طرف مقابل به تعهدات خود در برجام عمل نکرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: امروز نوبت آمریکا و دیگر طرف‌های غربی برجام است که به تعهداتشان عمل کنند و این مسأله امروز مدنظر ماست.

فرهنگی خاطرنشان کرد: مصوبه مجلس در مورد اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در این فرایند برای انجام تعهدات غربی‌ها در برجام نقش مفید و موثری خواهد داشت.

وی افزود: امروز دیگر وعده و وعید در بحث برجام جایگاهی ندارد و صرف بازگشت آمریکا به برجام هم مسأله‌ای را حل نمی‌کند بلکه باید طرف مقابل به تعهدات برجامی خود عمل کند و تنها راه حل همین است.

به گزارش فارس، مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود در سالروز قیام مردم تبریز عنوان کرد که انجام تعهدات از سوی ایران در برجام نیازمند اقدام عملی در رفع تحریم‌ها و انجام تعهدات از سوی غرب است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت