نظر کارگزاران درباره کاندیداتوری محسن هاشمی

کد خبر: 1052352

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر بعد از تایید صلاحیت‌ها حمایت و نظر جمع روی محسن هاشمی باشد در مورد او و دیگر اصلاح‌طلبان تصمیم‌گیری می‌شود.

گروه سیاست سایت فردا - هر یک از جریان های سیاسی اصرار دارند که با گزینه واحد وارد انتخابات شده و برای رسیدن به اجماع نیز می‌کوشند. این گزینه مورد اجماع اما قطعا خارج از نیروهای سیاسی موجود نیست لذا نظر تک تک احزاب اهمیت دارد. به خصوص احزاب قوی‌تر و با سابقه‌تر. در جریان اصلاحات نیز اکثر چشم‌ها به کارگزاران دوخته شده است. 

کارگزارن از جمله احزاب کهنه‌کار در جریان اصلاحات که به خاطر مواضع محافظه‌کارانه و تمایل به ائتلاف اغلب حاشیه‌ساز می‌شود. در جریان انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز نظر این حزب از اهمیت خاصی برخوردار است. از این رو وقتی دبیرکل کارگزاران درباره گزینه حزبی حرف می‌زند، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

گزینه‌ای که این روزها گفته می‌شود، محسن هاشمی است. کرباسچی البته در این باره می‌گوید: معقول این است که صبر کنیم و ببینیم چه کسانی تایید صلاحیت می‌شوند چون نمی‌خواهیم با دیگر احزاب اصلاح طلب از راهی جز تفاهم وارد شویم و درست هم نیست نامزد مورد نظر خود را هر طور شده با جبهه اصلاح‌طلبان تحمیل کنیم.

دبیرکل حزب سازندگی به «ایرنا» گفته است: به هر حال نهادی که شکل گرفته مورد توافق همه ما است، این نهاد انتخاباتی معیارهایی دارد، حتی ممکن است به آن معیارهای اشکال هم داشته باشیم ولی عقلانی این است که صبر کنیم و روشن شود چه افرادی تایید صلاحیت می‌شوند، زیرا ممکن است از خیلی‌ها دعوت کنند که نامزد شوند ولی آن اشخاص صلاح ندانند حضور یابند.

کرباسچی در این باره که آیا قرار نیست هر حزب گزینه خود را به جبهه انتخاباتی اصلاح طلبان معرفی کرده و از میان آنها یک نفر انتخاب شود، عنوان کرد: اگر می‌خواهیم در انتخاباتی در چارچوب سیاست‌ها از میان افراد موجود یک یا دو نفر را انتخاب کنیم، باید منتظر تایید صلاحیت‌ها بمانیم.  

وی خاطرنشان کرد: اینکه احزاب، افراد خود را انتخاب و بعد به حاکمیت بگویند یا این گزینه را تایید صلاحیت می‌کنی یا ما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم، روش قانون مندی نیست.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد حزب کارگزاران تمایل زیادی برای معرفی محسن هاشمی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دارد، خاطر نشان کرد: اگر محسن هاشمی تایید صلاحیت شود جز نیروهای فعال و توانمند است. او شخصیتی اجرایی است و اگر بعد از تایید صلاحیت‌ها نظر جمع بر او باشد، مورد حمایت قرار می‌گیرد.  البته مهم این است اولا خود آقای هاشمی اعلام آمادگی کرده و ثبت نام کند، آن وقت بعد از تایید صلاحیت در مورد او و دیگر اصلاح طلبان تصمیم‌گیری شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت