سقف بودجه برای تحقیق و تفحص‌ها؛ 30 میلیون تومان

کد خبر: 1052435

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با تصمیم اعضای هیأت رئیسه سقف پرداختی برای هزینه انجام هر تحقیق و تفحص 30 میلیون تومان تعیین شد.

خبرگزاری فارس:حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه مجلس گفت: در جلسه امروز در مورد نحوه رسیدگی به لایحه بودجه در صحن علنی مجلس بحث و بررسی شد و بنا بر این شد تا پیشنهاداتی که مغایر با تبصره یک ماده 182 آئین‌نامه داخلی مجلس باشد، اجاره طرح نخواهد داشت. 

وی افزود: براساس تبصره یک ماده 182 پیشنهادات بودجه‌ای در صحن نباید مغایر با برنامه باشد، همچنین پیشنهادات باید دارای منبع مالی مشخص باشد. علاوه بر این پیشنهادات نباید بالاتر از سرجمع بودجه باشد و چهارم اینکه در صورتی هم که بالاتر از سرجمع بودجه نیست، باید ردیف اعتباری آن مشخص باشد. 

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: علاوه بر این، در این جلسه در مورد طرح‌های تحقیق و تفحص مطالبی مطرح شد و با توجه به هزینه‌هایی که انجام تحقیق و تفحص‌ها برای مجلس دارد، بنا شد تا بیشترین بودجه‌ای که برای انجام تحقیق وتفحص‌ها درنظر گرفته می‌شود 30 میلیون تومان باشد.

سلیمی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه موضوع بورس و مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بنا شد تا پس از بررسی بودجه در صحن، سؤالاتی که از وزیر اقتصاد در این باره مطرح شده و نیز شکایت‌هایی که در قالب ماده 234 آئین‌نامه از وزیر اقتصاد مطرح شده است، در دستورکار مجلس قرار گیرد. 

وی افزود: در مجلس تاکنون 350 طرح عادی و بدون فوریت اعلام وصول شده و در نوبت رسیدگی است و 170 طرح دیگر نیز در نوبت اعلام وصول است که باید در مورد طرح‌هایی که موازی با هم هستند، از تکرار بررسی طرح‌های موازی با هم جلوگیری شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت