فریدون عباسی: «برجام» امتحان خود را پس داده است

کد خبر: 1052561

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «برجام» امتحان خود را پس داده است، گفت: باید پای مصوبه مجلس ایستاد و اجازه ندهیم این مصوبه را به تعویق بیاندازند.

خبرگزاری مهر: فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز در جریان بررسی بیانیه مشترک ایران و آژانس در صحن  علنی مجلس، گفت: آژانس در سال ۲۰۱۱ همه مناقشات با ایران را به صورت مکتوب منتشر کرد و در سال ۲۰۱۴ سه سال بعد از آن گزارش، در گزارشی که حاوی خط ترور بود، گفته بود گزارش قبلی خود را تأیید می‌کنم و آقای آمانو گفت پرونده ایران نظامی است.

وی افزود: این آقایان در سال ۹۲ در یک جنگ واقع نشده شکست خوردند و معاهده خلع سلاح امضا کردند و آمدند آن را به عنوان فتح‌الفتوح معرفی کردند و برای این مملکت قهرمان دیپلماسی پوشالی درست کردند و همه دستاوردهای علمی و فنی و اقتدار جمهوری اسلامی را زیر سوال بردند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: برخی در پشت همین تریبون مجلس رآکتور اراک را برای اغفال نمایندگانی که اطلاعات فنی نداشتند با چرنویل اوکراین مقایسه کردند در حالی که آن رآکتور ۳ هزار مگاوات حرارتی بود و این رآکتور ۴۰ مگاوات است آن هم از نوع آب سنگین، در حالی که این آقایان به نمایندگان مجلس طوری جلوه دادند که در مورد رآکتور اراک کشور را خطر تهدید می‌کند و خوب شد که آمریکایی‌ها کاری کردند که ما مجبور به تعطیل کردن آن شویم، حالا شما می‌خواهید همان افراد را به مجلس دعوت کنید تا همان حرف‌های قبلی را زده و توجیهات قبلی را ارائه کنند.

عباسی با اشاره به مصوبه مجلس در مورد اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، گفت: بعد از این مصوبه عاقلانه مجلس، اینها مگر نگفتند چرا شورای نگهبان این را تایید کرد و این دولت نبود که می خواست در آیین نامه اجرایی آن اخلال ایجاد کند؟ و اگر مجلس برای عدم اجرای آن مجازات نگذاشته بود، محال بود که شکل اجرایی به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه بزرگ جامعه ما باید فریاد بزند که همان دولتی که تعلیق کرده باید تعلیق ها را بردارد، اظهار داشت: ما باید متوجه باشیم که آمدن «گِروسی» حاوی این پیام است که ما باید مصوبه مجلس را به تاخیر بیندازیم، در حال که هیچ اقدامی از سوی طرف های غربی صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: فرصت سه ماهه به طرف های غربی و آمریکایی ها اشتباه محض است. ما نباید در این دام بیفتیم، ما باید تا رفع کامل تحریم ها با آژانس هیچ همکاری ای نداشته باشیم و اگر کاری بخواهند در سه ماه آینده انجام دهند، در چند سال گذشته انجام داده بودند.

عباسی با بیان اینکه ما نباید فریب وعده های آنها را بخوریم، افزود: آنها همان هایی هستند که به دنبال الگوسازی از برجام برای مسائل موشکی و مسائل منطقه ای ما هستند و حاج قاسم سلیمانی را از ما گرفتند و مطمئن باشید ترورهای دیگری در راه خواهد بود تا جامعه ما را شرطی کنند.

وی همچنین با بیان اینکه کمیسیون انرژی در جریان هیچ‌یک از تصمیمات دولت نیست، اظهار داشت: ما به این لجوج ها در سال ۹۴ اجازه دادیم برجام را اجرا کنند تا جامعه دوقطبی نشود، اما دیگر آن دوره تمام شد و برجام امتحان خود را پس داد و این خسارت محض نتیجه خود را نشان داد.

نماینده مردم کازرون در مجلس با اشاره به اینکه مردم دیگر توان تحمل مشکلات اقتصادی را ندارند، گفت: مجلس با پافشاری بر اجرای این مصوبه در رأس امور قرار می گیرد و امروز اگر به رأی گیری برسیم، با رأی قاطع جواب این شیفتگان غرب را به طور قاطع خواهیم داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت