پیرهادی: دولت به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها پایبند باشد

کد خبر: 1052722

عضو هیات رئیسه مجلس ضمن اشاره به تقدیر رهبری از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گفت: مجلس این قانون را تصویب و شورای نگهبان تایید کرده است لذا دولت باید به قانون پایبند باشند زیرا قوه مقننه، قانون شکنی را برنخواهد تابید.

خانه ملت:عضو هیات رئیسه مجلس ضمن اشاره به تقدیر رهبری از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گفت: مجلس این قانون را تصویب و شورای نگهبان تایید کرده است لذا دولت باید به قانون پایبند باشند زیرا قوه مقننه، قانون شکنی را برنخواهد تابید.

محسن پیرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تقدیر ایشان از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، گفت:  مجلس شورای اسلامی موضع غیر شفافی نداشته است و در زمینه پروتکل الحاقی، طرحی را به تصویب رساند که پس از تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل و لازم الاجرا شده است. اگر دولتمردان به قانون پایبند نباشند، باید پاسخگو باشند و قوه مقننه، قانون شکنی را برنخواهد تابید.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر، این موضوع علاوه بر وجه قانونی، یک جنبه مدیریتی و عمومی هم پیدا می‌کند‌. مسئله آنجاست که دولتمردان طوری در موضع شفاهی قانون را زیر پا می‌گذارند و مجلس را به مواضع غیرکارشناسی متهم می‌کنند که گویی در هفت سال و نیم گذشته، همه امور را به سامان رسانده اند و مردم از عملکردشان رضایت دارند.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر راننده‌ای سال ها بدون اشکال وسیله ای را رانده باشد و در ماه‌های آخر کارش کمتر توصیه پذیر باشد، قابل فهم است. اما این که راننده‌ای خودرو را هفت سال و نیم خاموش نگه دارد و اگر هم حرکت کند نتیجه اش تصادف و ضرر و خسارت باشد و حالا بخواهد قانون و توصیه و احتیاط مجلس را هم نپذیرد، حقیقتا عجیب است.

پیرهادی یادآور شد: برخی دولتمردان می‌گویند مجلس چوب لای چرخ دولت می‌گذارید، سوال بسیاری از مردم این است که اساسا مگر چرخ فعالیت‌های دولت در حال چرخش و حرکت است که چوب گذاشتن لای آن معنا پیدا کند؟ تکلیف مشخص است؛ همه باید به قانون پایبند باشند‌ و کسی دنبال تقابل با دولت نیست

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت