بلینکن: تمامی تحریم‌ها به قوت خود باقی است

کد خبر: 1052766

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی جدید عنوان داشت که این کشور هیچ یک از اهرم های فشار علیه ایران را کنار نگذاشته و تحریم های واشنگتن علیه تهران به قوت خود باقی هستند.

خبرگزاری مهر: «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده در مصاحبه با بی بی سی، با اشاره به ایران گفت: هیچ‌یک از اهرم‌های فشار کنار گذاشته نشده، تمامی تحریم‌ها به قوت خود باقی است و در واقع دست ما بالاتر است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: آنچه در مذاکرات ما با متحدان اروپایی شکل گرفته این است که بار دیگر همه در یک سو قرار داریم، یک مسیر را دنبال می‌کنیم که به نوبه خودش بسیار مهم است و یک سری اهداف مشترک را دنبال می‌کنیم.

آنتونی بلینکن افزود: ما سیاستی در سال‌های گذشته با نام فشارحداکثری داشتیم و نتایجی در پی نداشته است. در واقع، قضایا بدتر شد. ایران حالا و طبق گزارش‌های عمومی، به زمانی کوتاه‌تر برای دستیابی کافی به مواد شکاف‌پذیر برای ساخت سلاح هسته‌ای نیاز دارد و این زمان به چند ماه رسیده که طبق توافق، باید یک سال می‌بود. در همین حال، ایران عقب ننشسته و شماری فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در منطقه داشته و حملاتی به نیروهای ما در عراق و متحدان‌مان در دیگر نقاط داشته است.

وزیر خارجه ایالات متحده گفت: پس مسئله بهتر نشده و بدتر شده است. پرزیدنت بایدن باور جدی دارد که دیپلماسی بهترین راه برای رویارویی با این مسائل است، این که مسئله هسته‌ای را به همان محدوده بازگردانده و در دیگر حوزه‌ها مقابل ایران فشار آورد.

آنتونی بلینکن افزود: ما هیچ‌یک از اهرم‌های فشار خود را کنار نگذاشته‌ایم. تمامی تحریم‌ها به قوت خود باقی است. در واقع، دست ما حتی بالاتر است چرا که بار دیگر در موضع مشترک با متحدان اروپایی خود هستیم. چون آن‌ها مخالف خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای بودند، بیشتر انرژی خود را صرف زنده نگه داشتن این توافق و نه ایراد فشار بر ایران برای دیگر رفتارهای فاحشی که در منطقه و فراتر از آن صورت گرفت، کردند. حالا همه ما در یک سو هستیم و در هدف خود متحد هستیم که عامل قدرتمندی است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت