تذکرات نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر

انتقاد یک نماینده از تحریف اخبار جلسه غیرعلنی روز گذشته مجلس

کد خبر: 1052869

نماینده شوشتر در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها تاکنون بدترین رفتار و بدعهدی را با ایران در برجام داشته اند، گفت: از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه می‌خواهیم مصوبه مجلس را اجرا کند.

سهراب گیلانی

خبرگزاری فارس: سهراب گیلانی نماینده شوشتر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 5 اسفند) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی اظهار داشت: آمریکایی‌ها تاکنون بدترین رفتار و بدعهدی را با ایران در برجام داشته اند و مجلس تاکید بر اجرای مصوبه خود دارد و تکرار اشتباهات گذشته را نمی پذیرد؛ از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه می خواهیم مصوبه مجلس را اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه محال است بپذیریم آمریکا رفتار متکبرانه و نامتعارف خود را بر ملت غیرتمند ایران تحمیل کند، افزود: روسای جمهور آمریکا طی 42 سال گذشته تحریم های خود را برعلیه ملت ایران اعمال کرده اند، دموکرات ها و جمهوری خواهان، دو روی یک سکه هستند.

نماینده شوشتر در مجلس با تاکید بر اینکه از رهنمودها و موضع گیری های مقام معظم رهبری تشکر می کنم، تصریح کرد: مجلس یازدهم پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کرده و به وظیفه خود عمل می کند.

گیلانی گفت:‌ مجلس با شفافیت لایحه بودجه سال آینده را با کمک قشر ضعیف، بازنشستگان، کارکنان و معلمان بررسی می کند.

مالک شریعتی

شریعتی: از مجلس باید یک صدا بیرون برود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تحریف اخبار جلسه غیرعلنی روز گذشته مجلس از سوی برخی از نمایندگان تاکید کرد که مجلس باید حول مصوبات خود یکپارچه بوده و یک صدا از مجلس بیرون رود.

به گزارش ایسنا، مالک شریعتی نیاسر در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در جلسه غیرعلنی صبح روز گذشته مجلس همه نمایندگان با یکدیگر انسجام داشته و یکپارچه بر اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تاکید داشتند و همه تاکید داشتند مجلس شورای اسلامی حتی یک میلی‌متر نیز نباید از اجرای این قانون کوتاه بیاید.

وی  در ادامه اظهار کرد: اما بعد از جلسه غیرعلنی برخی از نمایندگان به همکاران خود اتهاماتی را وارد کردند و به درستی گزارش جلسه را به بیرون منتقل نکردند. این‌که عده‌ای با اهداف سیاسی به همکاران خود می‌تازند صحیح نیست. هیات رییسه مجلس شورای اسلامی باید تدبیری بیندیشد و اخبار جلسات غیرعلنی را از طریق سخنگوی هیات رییسه به شکل صحیحی به بیرون منتقل کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همان طوری که مقام معظم رهبری روز گذشته تاکید کردند که مجلس و دولت باید با یکدیگر انسجام داشته و یک صدا از کشور بیرون آید از درون مجلس شورای اسلامی نیز یک صدا باید به بیرون شود. نباید اجازه داد تا اخبار جعلی از جلسات غیرعلنی به بیرون منتشر شود.

علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر بیان کرد: جلسه صبح روز گذشته مجلس شورای اسلامی غیرعلنی نبود بلکه غیررسمی بود. اما این‌که شما می‌فرمایید اخبار جلسات غیررسمی نباید بیرون برود صحیح است. مجلس شورای اسلامی باید یک صدا داشته باشد و از مصوبات خود دفاع کند.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت