واکنش یک اصلاح طلب به اعلام نامزدی علی مطهری

کد خبر: 1053224

فعال اصلاح طلب گفت: ای کاش مطهری نامزدی خود را برای ۱۴۰۰ از طریق یک حزب اعلام می‌کرد چراکه دوری جستن او را از اصالت حزبی به زیان آینده کشور می‌دانم.

باشگاه خبرنگاران:  اسفندیار عبداللهی فعال اصلاح طلب در واکنش به اعلام نامزدی علی مطهری برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اعلام حضور نسبتا زود هنگام آقای مطهری را باید به فال نیک گرفت، در حالی که تقریبا همه چهره‌های اصلاح طلب و اصولگرا بر حکمرانی حزبی تاکید می‌کنند، امیدوار بودیم چهره هایی، چون علی مطهری برای کمک به بنیه‌های حزبی هم که شده، اعلام نامزدی خود را از طریق یک حزب اعلام می‌کرد.

وی افزود: هنوز هم برخی از بزرگان و فعالان عرصه سیاست ورزی ما حزبی بودن را ضد ارزش می‌دانند و تلاش دلسوزان و دغدغه‌مندان کشور در جهت نهادینه شدن فرهنگ تحزب را نادیده می‌گیرند، پر واضح است علی لاریجانی هم می‌داند که در ایران هیچ شخصی بدون حمایت یکی از دو جریان اصلی کشور، شانسی برای پیروزی ندارد.

عبداللهی با تاکید بر اینکه نگاه سیاسی و اقتصادی علی مطهری را اصلاح‌طلبانه می‌دانم، یادآور شد: ولی نگاه و رویکرد اصلاح طلبانه تنها کافی نیست. البته آقای مطهری خیلی صریح گفت نباید به احزاب و دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا اصالت داد. بر اساس این اظهار نظر او و با وجود اینکه مطهری را فردی شجاع و دلسوز انقلاب و کشور می‌دانم، ولی دوری جستن او از تشکل و عدم باور به اصالت حزبی را به زیان آینده کشور می‌دانم.

وی خاطرنشان کرد: مطهری می‌داند در میان جریان اصولگرا جایی ندارد، لذا باید خاستگاه جریانی خود را در نظام جمهوری اسلامی مشخص کند. او می‌توانست همچون اقایان حسن روحانی، ناطق نوری و علی لاریجانی که اسما اصولگرا هستند و رسما نگاه و رویکرد اصلاح طلبانه دارند، در جلب حمایت جریان اصلاح طلب اهتمام بیشتری به خرج دهد. البته این به این معنا نیست که جریان اصلاحات از کمبود نیرو و نامزد رنج می‌برد، بلکه از آن زاویه عرض می‌کنم که اولویت‌های سیاسی باید در نهادینه شدن فرهنگ تشکل و تحزب هم به خود و همه به آینده کشور کمک کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت