روایت جهانگیری از برکناری یک استاندار

کد خبر: 1053557

معاون اول رئیس جمهور در خصوص برکناری سید مناف هاشمی، استاندار سابق گلستان گفت: زمانی که یک مدیر مسئولیتی را می پذیرد باید خودش را وقف مردم کند.

خبرگزاری مهر: اسحاق جهانگیری عصر شنبه در جلسه با نخبگان جوانان، برگزیدگان و فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گلستان اظهار کرد: حضور در گلستان در حادثه سیل سال ۹۸ جزو افتخارات مدیریتی بنده بوده و زمانی که موضوع و مشکل مردم مطرح باشد، نباید در تصمیم گیری ها مراعات رفاقت را کرد.

وی با اشاره به کاندیدا بودن مناف هاشمی، استاندار سابق گلستان برای سمت ریاست سازمان مالیاتی، افزود: گفتگویی پنج روز قبل از سیل، بین بنده و آقایان مناف هاشمی و دژپسند برای ریاست امور مالیاتی اتفاق افتاده بود و بنده اعلام کردم تا ۱۵ فروردین اجازه نمی‌دهم زمانی که سفرهای نوروزی در اوج باشد، استانی بدون استاندار باقی بماند.

جهانگیری اضافه کرد: ایشان تماس گرفته و بر این موضوع تاکید شد و بنده به ایشان اعلام کردم حتماً تا ۱۵ فروردین باید در گرگان مستقر باشید و فکر هم نمی کردیم که سیل اتفاق بیفتد.

وی اعلام کرد: خلاف همه قول و وعده ها اتفاق افتاده زمانی که به گلستان آمدم، ایشان در استان نبودند و شرایط بدون استاندار قابل قبول نبود.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: زمانی که مدیری مسئولیتی را می پذیرد باید خودش را وقف مردم کند.

وی ادامه داد: مدیر ممکن است به سفری برود و اتفاق بیفتد و این قابل قبول است ولی زمانی که مدیر ببیند اتفاقی افتاده و به سفر برود شایستگی ندارد.

جهانگیری گفت: برخی از دوستان این اتفاق را اشتباه تفسیر کرده و نباید در مورد مسائل مردم کوتاه آمد.

وی تصریح کرد: مردم در سیل حق داشتند، داد بزنند، تمام خانه و زندگی خود را از دست داده بودند و وقتی ببینند مدیری در سمت خود باقی نباشد ناامید هم خواهند شد.

گفتنی است که مناف هاشمی به سبب حضور نداشتن در کشور در زمان وقوع سیل سال ۹۷ در گلستان از سوی معاون اول رییس جمهور برکنار شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت