تذکر بودجه ای نماینده مجلس

کد خبر: 1054168

نماینده زنجان در مجلس گفت: حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان در تبصره‌های لایحه بودجه آمده که در جداول آن وجود ندارد که این میزان باعث می‌شود بودجه غیرشفاف شده و شاهد تورم افسارگسیخته در سال آینده باشیم.

خبرگزاری فارس: مصطفی طاهری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز (سه‌شنبه 12اسفند) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با اشاره به بودجه سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: کارآمدی بودجه هر کشور منوط به شفافیت بودجه است و از پیامدهای نبود این شفافیت، فقدان تعادل آن و افزایش احتمال کسری بودجه است که موجب افزایش نقدینگی و تورم افسارگسیخته می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار رقم درآمدی بودجه از یک میلیون میلیارد دلار گذشت، عنوان کرد: این رقم بسیار بزرگ است و موجب افزایش نقدینگی می‌شود.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه برخی قسمت های بودجه غیرشفاف است، عنوان کرد: در تبصره (14) یک رقم 330 هزار میلیارد تومانی داریم که در جداول بودجه نیامده، همچنین در تبصره (2) دو رقم 150 هزار میلیارد تومان و 30 هزار میلیارد تومان آمده که آن هم در جداول بودجه نیست ضمن اینکه در تبصره (1) نیز دو رقم 90 هزار میلیارد تومان برای قیر رایگان و 40 هزار میلیارد تومان وجود دارد که جمع آن 640 هزار میلیارد تومان می‌شود و عملاً در تبصره‌ها آمده اما در جداول نیست.

طاهری اظهار داشت: همچنین ارقام ریز دیگری وجود دارد که 200 هزار میلیارد تومان به این رقم اضافه می‌کند یعنی نزدیک 800 هزار میلیارد تومان غیرشفافیت در بودجه داریم که میزان درآمد آن را به 1.8 میلیون میلیارد دلار رسانده است که موجب تورم افسارگسیخته می‌شود.

وی با اشاره به بررسی FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نمایندگان در بیانیه خود اعلام کردند که قبول شرط و شروط را نمی‌پذیریم؛ چنانچه درعهدنامه وین هم آمده هر شرطی بگذاریم عملاً فریب خودمان است و در معاهدات بین المللی چنین چیزی مرسوم نیست.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت