کواکبیان: ما باید در داخل به داد خودمان برسیم

کد خبر: 1054358

دبیر کل حزب مردم‌سالاری گفت: میزان رای ملت است، یعنی میزان حداکثری ملت است؛ اما برخی دوستان خوشحال از انتخابات حداقلی می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان:  مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در همایش احزاب در انتخابات۱۴۰۰ که عصر امروز چهارشنبه سیزدهم اسفندماه در تالار وزارت کشور برگزار شد، افزود: براساس آموزه ها، انتخابات فقط تکلیف نیست؛ بلکه یک حق است و باید این را بپذیریم و بر همین اساس نظام هم به انتخابات احترام می‌گذارد.

وی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ برای ملت مطالبه است، ادامه داد: در این ۴۲ سال پس از انقلاب هنوز نظام انتخاباتی ما حزبی نیست و تلاش‌هایی هم ما در مجلس دهم داشتیم، اما هر بار صحبت از آن کردیم یک فراکسیون غش می‌کرد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: میزان رای ملت است یعنی میزان حداکثری ملت است، اما برخی دوستان خوشحال از انتخابات حداقلی می‌شوند. ما باید با مردم صادق باشیم و باید بپذیریم اعتماد عمومی تا حد زیادی کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: معلوم نیست تیم بایدن بتواند شرایط را برای کشور ما تغییر بدهد و ما باید در داخل به داد خودمان برسیم.

کواکبیان با اشاره به عدم تصویب  FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: مجمع تصویب FATF را به چند هفته دیگر یعنی ۱۴۰۰ موکول کرد، با این نوع تصمیم‌ها شرایط سخت‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت بیشترین نقش را در افزایش مشارکت در انتخابات آتی دارد، ادامه داد: این قضیه برای قوه قضائیه هم مصداق دارد که من از آن تشکر کرده و تاکید می‌کنم باید این اقدامات همه جانبه باشد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: باید به موضوع هواپیمای اوکراینی، حقوق‌های نجومی و ... بپردازیم تا اعتماد مردم جلب شود.

کواکبیان با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده در شورای نگهبان گفت: من بار‌ها در مجلس دهم گفتم و دیدیم در کل مجلس یازدهم فقط ۶۰ تایید صلاحیت داشتیم و این موضوعی نگران کننده است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری خواستار ورود نکردن نظامیان برای ریاست جمهوری شد و گفت: از نهاد‌های امنیتی می‌خواهیم مردم را برای مشارکت در انتخابات نترسانند و خواهش می‌کنم نامزد‌های نظامی به عرصه انتخابات ورود نکنند، چرا که این وصیت نامه صریح حضرت امام (ه) است.

کواکبیان با انتقاد از صدا و سیما بابت پخش سخنان یک سری افراد از جناح‌های خاص گفت: صدا و سیما نباید فقط به پخش سخنان افراد از جناح‌های خاص تکیه کند و باید همه احزاب و جناح‌ها را ببیند؛ البته به ما هم می‌گویند سخنان شما را پخش می‌کنیم، ولی در قالب آرشیوی.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت