شرط جهانگیری برای کاندیداتوری

کد خبر: 1054445

اسحاق جهانگیری فقط در صورت اجماع اصلاح‌طلبان کاندیدا می‌شود.

گروه سیاست سایت فردا – انتخابات نزدیک است و اصلاح‌طلبان تمام تلاش خود را می‌کنند تا بدنه اجتماعی را به شوق آورده و در این رقابت حرفی برای گفتن داشته باشند. همین است که هر روز یک کاندیدای جدید اعم از اصلاح‌طلب و غیر اصلاح‌طلب نام برده می‌شود. 

همین چند روز قبل بود که محسن هاشمی خبر داد خودش و جهانگیری از گزینه‌های اصلی حزب کارگزاران هستند. این درحالی است که هیچ یک از اصلاح‌طلبان کاندیداتوری آنان را جدی نمی‌گیرند. فعالان سیاسی در این جریان به خوبی از موانع و نقاط ضعف هر دو نفر اطلاع دارند و می‌دانند که مانور روی آنان به کار نمی‌آید. 

شاهد این مدعا اظهارات امروز ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «نامه نیوز» است. او از شانس اندک محسن هاشمی برای تایید صلاحیت می‌گوید و در عین حال از شرط و شروط جهانگیری برای کاندیداتوری پرده بر می‌دارد. 

وی در این گفت‌وگو تاکید می‌کند که «حمایت اصلاح طلبان از اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی بستگی به این دارد که ببینیم چه افراد دیگری نامزد می‌شوند. مثلا اگر امثال محمدرضا خاتمی و عبدالله نوری بیایند که وضعیت کاملا فرق خواهد کرد. اما اگر از آن‌ها نامزد نشوند، احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از جهانگیری بیشتر است، زیرا او به نسبت محسن هاشمی جنبه اصلاح‌طلبی بیشتری دارد البته محسن هم از این بابت که پسر مرحوم هاشمی است، طرفدارانی دارد و برخی از وی حمایت می‌کنند».

قوامی در واکنش به اینکه آیا حضور جهانگیری در دولت به ضرر او در این انتخابات تمام نخواهد شد، گفت: «درست است که او در دولت بوده و دولت مشکلاتی داشته است، اما مردم باید درست فکر کنند و بدانند که ۱۰ درصد اختیارات در کشور در دست دولت است. این گرانی‌ها و مشکلات که فقط به خاطر عملکرد دولت نیست. انتظار می‌رود که مردم در موقع انتخابات به این مسائل فکر کنند و حتما خود جهانگیری نیز این نکات را دارد. البته در نهایت این بستگی به نظر اصلاح‌طلبان و در راس آنان آقای خاتمی دارد که از جهانگیری حمایت کنند یا محسن هاشمی».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «به نظر من شانس جهانگیری بیشتر از محسن هاشمی است، اما شنیده‌ام که گفته اگر اصلاح‌طلبان اجماع کنند، خواهد آمد».

قوامی در پاسخ به اینکه احتمال تایید صلاحیت کدام یک از این سه گزینه – جهانگیری، محسن هاشمی و ظریف – بیشتر است؟ گفت: «به نظر من جهانگیری و ظریف تایید صلاحیت می‌شوند. محسن، اما به خاطر زاویه‌ای که نهاد‌ها با پدرش داشته‌اند شانس کمتری دارد».

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت