آذری جهرمی گزینه جدید کارگزاران؟!

کد خبر: 1054996

عضو کارگزاران: اگر بهتر از آذری جهرمی در انتخابات نباشد، اصلاحات از او حمایت کند.

گروه سیاست سایت فردا - انتخابات نزدیک است و همه احزاب سخت مشغل کار هستند. یکی از احزاب اثرگذار نیز کارگزاران است. کارگزارانی‌ها هر روز یک حرف جدید زده و یک گزینه تازه رونمایی می‌کنند. آنقدر که معلوم نیست خودشان مردد و بلاتکلیف هستند یا اینکه قصد بازی دادن سایر طیف‌های اصلاح‌طلب، رسانه‌ها و مردم را دارند و می‌خواهند بعد از همه این حرف‌ها سر خانه ائتلاف با گزینه غیر اصلاح‌طلب برگردند.

این گزاره را بلافاصله بعد از انتخابات 96 مطرح کرده بودند و با نزدیک شدن به انتخابات و پافشاری سایر احزاب اصلاح‌طلب ناگزیر شدند که دست از اصرار به ائتلاف با لاریجانی برداند. پذیرفتند که زیر چتر نهاد جدید اصلاح‌طلبان قرار گرفته و با سایرین همراهی کنند. طبق آخرین اعلام گزینه حزبی‌ آنان محسن هاشمی و اسحاق جهانگیری بود اما همزمان با این، محسن هاشمی از مثبت بودن نظرها به ظریف گفته و عطریانفر نیز احتمال حمایت از لاریجانی را منتفی ندانسته بود.

جدیدترین حرف را درباره رویکرد این حزب اما سید افضل موسوی عضو کارگزاران می‌زند. او در گفت‌وگویی با ایسنا، در واکنش به اخباری مبنی بر دیدار آذری جهرمی با برخی اصلاح طلبان در موضوع انتخابات و احتمال حمایت اصلاح طلبان از چنین فردی اظهار کرد: «حمایت اصلاح‌طلبان از آذری جهرمی به این بستگی دارد که چه افرادی در انتخابات حضور دارند. یعنی باید در این زمینه مقایسه انجام داد. آذری جهرمی سابقه معاون وزیر و وزارت را دارد و با مسائل دولت آشناست. چنین فردی بهتر از کسی است که هیچ سابقه ای در هیات دولت ندارد و با مسائل اجرایی کشور بیگانه است.»

وی ضمن رد نکردن احتمال حمایت از آذری جهرمی که حتی وزیر شدنش هم در بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان با کلی انتقاد و هیاهو همراه بود، می‌گوید: اگر فردی قویتر از آذری جهرمی در انتخابات باشد معلوم است که او نمی تواند عرض اندام کند. اصلاح‌طلبان هم نشان دادند که اگر قصد شرکت در انتخابات را داشته باشند، از خیرالموجودین حمایت می‌کنند، اما اگر قصد شرکت نداشته باشند که دیگر بحث دیگری است. بنابراین به عنوان نظر شخصی می گویم اگر از آذری جهرمی قویتر نباشد، ممکن است اصلاح‌طلبان از او حمایت کنند. البته نظر رسمی را باید از آقای نبوی و خانم منصوری پرسید. موضع آنها این است که از کاندید اصلاح طلب حمایت کنند اما اگر کاندید اصلاح‌طلبی وجود نداشت، آنها چاره‌ای جز قبول خیرالموجودی ندارند. در انتخابات اگر بهترین گزینه وجود نداشت، باید فرد بهتر را انتخاب کرد و اگر بهتر نبود باید بد را انتخاب کرد که بدتر نیاید، آدم عاقل این کار را می کند.»

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اصلا‌ح‌طلبان هیچ گزینه ای غیر از صندوق رای ندارند گفت: «کسی در این کشور فکر نمی کنم دنبال انقلاب باشد پس بهترین راه دموکراسی و صندوق رای است. اصلاح طلبان هم باید پای صندوق رای بروند و اگر قویتر از آذری جهرمی نبود، ممکن است از او در انتخابات حمایت کند. به نظر من این کار عاقلانه است.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت