همبستگی ایران و روسیه علیه تحریم‌های یکجانبه

کد خبر: 1055996

وزارت امور خارجه در بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین ایران و روسیه اعلام کرد: دو کشور علیه تحریم‌های ضدبشری و یکجانبه‌همبستگی کامل دارند.

وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است:

 بیستمین سالگرد «معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه» مصادف با تبادل پیام رهبران جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه شده است.

جمهوری اسلامی ایران به فدراسیون روسیه به عنوان کشور همسایه قدرتمند و دوست خود بر پایه  «همکاری و احترام متقابل» می‌نگرد و علاقه‌مند به گسترش بیش از پیش روابط خود با این کشور در همه زمینه‌ها است.

در پرتو اراده رهبران و مقامات عالی، همکاری های دو کشور در راستای تامین منافع مشترک از مرزهای روابط دوجانبه عبور کرده و وارد کمک به تامین امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی شده و مستحکم‌تر از هر زمان دیگری است.

ایران و روسیه علیه «تحریم های ضد بشری و یک جانبه»، «مداخلات غرب در  امور دیگر کشورها»، «ممانعت از ایفای نقش عوامل ثالث در روابط خود» و ضرورت «احترام به حقوق بین الملل» همبستگی کامل دارند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت