شاکری: در حال سازمان دهی جوانان برای رقم زدن حماسه ای در انتخابات 1400 هستیم

کد خبر: 1056173

دبیرکل جمعیت جانبازان با بیان اینکه همه نامزدهای مطرح انتخابات، دوستان جبهه انقلاب هستند و باید احترام آنها را حفظ کنیم، تصریح کرد: حتی اگر نامزد مدنظر ما به هر دلیل در موقعیتی که انتظار داریم قرار نگیرد، نباید این موضوع به عنوان «بن بست» در جبهه انقلاب تعبیر شود.

خبرگزاری فارس: در نخستین نشست سراسری جوانان جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که به صورت مجازی و با حضور اعضای کارگروه جوانان این جمعیت و نیز با دعوت از جوانان دو جمعیت رهپویان و ایثارگران برگزار شد، مجتبی شاکری ضمن تبریک ایام عید مبعث به سخنرانی مقام معظم رهبری همزمان با این عید سعید اشاره و تاکید کرد: واژه واژه این سخنان گویای مسیر و مقصد ماست و در پیمودن این میسر راهگشا خواهد بود. عالم با بعثت پیامبر اکرم (ص)، مسیر خود را پیدا کرد و اینکه انسان در مسیر «سیر الی الله» چه مراحلی را باید طی کند و خود را برای رسیدن به چه هدفی مهیا کند، روشن است؛ کما ایکه کلام وحی الهی تاکید دارد که انسان باید بتواند سازمانی پیاده کند که کلام الهی در قالب آیین حکمرانی در زمین پیاده شود.

وی با بیان اینکه رزمندگان در دوران دفاع مقدس همواره تاکید می کردند که سختی ها رفقای ما هستند و رخ می دهند تا ما را بسازند، افزود: اگر سختی ها نباشند، جوهره وجودی انسان نمایان نمی شود و این موضوعی است که جوانان باید در همه عرصه های فعالیت خود به آن توجه داشته باشند و به استقبال میدان های سخت عمل بروند. بدانید که ما از سختی و «عسر» به گشایش ها و «یسر» می رسیم. البته در این مسیر آن گونه که امیرالمومنین (ع) تذکر داده اند، بصیرت و صبر باید با ما عجین باشد.

وی جوانان را به عمیق دیدن مسائل و رخدادهای سیاسی و اجتماعی و کنار گذاشتن برخی آدرس های غلط توصیه کرد تا به این ترتیب از بروز خطاهای شناختی احتمالی پیشگیری شود و توضیح داد: اگر در بعد فردی دچار خطا شویم ابعاد آسیب آن فقط ما یا در نهایت خانواده ما را در بر می گیرد، اما اگر در محدوده وسیع تری مرتکب خطا شویم و به عنوان کارگزاران نظام در مسندی قرار بگیریم، حتما دامنه عوارض خطاهای ما وسیع تر خواهد بود و توجه به این نکته برای هر یک از ما در هر جایگاه و مسوولیتی که هستیم ضروری است؛ کما اینکه رهبر انقلاب نیز بارها این نکته را به کارگزاران نظام تذکر داده اند.

دبیر کل جمعیت جانبازان با بیان اینکه اگر هر کدام از ما اگر در همین لحظه، متصل به یکدیگر نبودیم، طبعا به کارهای دیگری مشغول بودیم، گفت: این در حالی است که اکنون بر یک یا چند موضوع مشخص مجتمع شده ایم و با تمرکز بر منشور گام دوم انقلاب اسلامی و چگونگی سازمان دهی جوانان برای رقم زدن حماسه ای در انتخابات 1400 در حال هم اندیشی هستیم. این اعتصام به حبل الهی، یک قدرت بزرگ را رقم خواهد زد و این همایش سرآغاز کاری بزرگ است.

وی از اعضای استانی کارگروه های جوانان جمعیت جانبازان درخواست کرد در گام بعدی همایش های استانی را برگزار کرده و بستری برای تبادل خبر، تحلیل، اطلاعات و روشنگری میان نیروهای جوان انقلاب اسلامی فراهم کنند.

شاکری همچنین تاکید کرد این قبیل فعالیت ها و ارتباطاتی که میان جوانان سه جمعیت رهپویان، ایثارگران و جانبازان شکل گرفته است، باید در تمام سال برقرار باشد و صرفا معطوف به فعالیت های در آستانه انتخابات نشود.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به منشور گام دوم انقلاب، تاکید کرد: بحث تحریف که در سخنرانی های اخیر رهبر انقلاب چند نوبت مطرح شده باید مورد مداقه قرار گیرد.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به موضوع انتخابات اظهار کرد: در همایش های جوانان باید به مسائلی که پیرامون مرجعیت تصمیم گیری درباره نامزد نهایی و گفتمان واحدی که نامزدها باید داشته باشند پرداخته شود و همین طور درباره ابعاد تعهدات و میثاق های نامزد نهایی انتخابات بحث و تبادل نظر شود. مباحث بسیاری وجود دارد که در همایش های مشترک سه جمعیت جانبازان، ایثارگران و رهپویان قابل بررسی است و در همین راستا انتظار می رود تشکیلات استانی این سه جمعیت در هفته های آتی دست کم دو همایش استانی با این موضوعات برگزار کنند.

وی تاکید کرد: جلسات باید پربار و اقناعی بوده و بدون موضع گیری های اختلافی باشد و نباید فراموش کنیم که همه نامزدهای مطرح، دوستان جبهه انقلاب هستند و باید احترام آنها را حفظ کنیم. حتی اگر نامزد مدنظر ما به هر دلیل در موقعیتی که انتظار داریم قرار نگیرد، نباید این موضوع به عنوان «بن بست» در جبهه انقلاب تعبیر شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت