در گفتگو با فردا مطرح شد؛

پورمختار: روحانی بگوید امروز در نظرسنجی‌های عبوری‌اش واقعا چه می‌بیند/ او فقط به کرونا چسبیده و سایر مسائل موضوع او نیست

کد خبر: 1056684

فعال سیاسی اصولگرا گفت:طی یک سال گذشته هر چه از روحانی جلسه و صحبت می بینیم فقط درباره کرونا است و تقریبا درباره سایر مسائل صحبتی نمی کند. با این وضعیت بروز چنین مسائل اقتصادی طبیعی است که اتفاق بیفتد.

گروه سیاسی فردا: حسن روحانی در ابتدای کار از تدبیر و امید سخن گفت اما این روزها شاهد آن هستیم که مردم برای ابتدایی ترین نیازهای خود دغدغه دارند و مجبورند در صف های عریض و طویل بیاستند.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرنگار فردا درباره ایستادن مردم در صف های طولانی برای خرید کالاهای اساسی همچون روغن، شکر و مرغ گفت: دولت دچار یک اشتباه استراتژیک شد چون فکر کرد مشکل اصلی کشور ناشی از تحریم هاست بنابراین همه تلاش خود را به کار گرفت تا با رفع تحریم ها گشایش اقتصادی ایجاد کند.

وی  افزود: دولت با تلاش زیادی برجام را به اجرا درآورد اما هیچ اتفاقی نیفتاد. در واقع تمرکز دولت بر برجام موجب غفلتش از تولید در درون شد و حالا آثار و پیامدهای این غفلت را شاهد هستیم. ما فرصت آن را داشتیم تا در سایه تقویت روابط مان با همسایگان و توسعه روابط با کشورهای شرقی، تحریم ها را دور بزنیم.

این فعال سیاسی با اشاره به تورم افسارگسیخته در سال های اخیر یادآور شد: رکود نیز مزید بر علت شده و الان کشور از رشد اقتصادی منفی رنج می برد. معتقدم دولت در فرصت چندماهه ای که دارد عزم و اراده قوی در حمایت از بخش تولید داخلی و افزایش ارزش پول ملی نشان دهد.

وی درباره صف طویل خرید مرغ افزود: این نماد بی‌برنامه‌گی دستگاه‌های دولتی است. آنها همیشه باید پیش بینی کنند و نیاز بازار را به درستی بسنجند. مرغ که یک روزه تولید نمی شود، هر دوره جوجه ریزی یک زمان مشخصی دارد بنابراین از ماه ها پیش باید دولت مشکلات و مسائل مرغداران را حل می کرد تا کار به اینجا نرسد. وقتی به این مسائل توجه نمی شود، تورم تولید اتفاق می افتد که قیمت به شدت پایین می آید و تولیدکننده متضرر می شود یا کاهش و افت شدید تولید رخ می دهد که به یکباره قیمت ها سر به فلک می کشد.

نماینده ادوار مجلس تأکید کرد: سیاست اقتصادی دولت روحانی از ابتدا بر پایه بازار آزاد بود و همین دیدگاه ادامه دارد. آنها معتقدند عرضه و تقاضا باید قیمت واقعی کالا و خدمات را تعیین کند. حال آنکه تحریم ها و سوءاستفاده ها هم اکنون اوضاع اقتصادی کشور را نامتعادل کرده و اگر بخواهیم مولفه های بازار آزاد را اعمال کنیم همین اتفاقاتی می افتد که شاهدش هستیم.

این فعال اصولگرا درباره شنیده شدن صدای مردم توسط رئیس جمهور توضیح داد: مسلما او صدای مردم را می شنود اما صحبت هایی می کند که باعث تعجب است. حالا او باید بگوید بالاخره در نظرسنجی های عبوری‌اش چیزی می‌بیند یا خیر.آقای روحانی در یک سال گذشته فقط به مسئله کرونا چسبیده است.

وی افزود: طی یک سال گذشته هر چه از روحانی جلسه و صحبت می بینیم فقط درباره کرونا است و تقریبا درباره سایر مسائل صحبتی نمی کند. با این وضعیت بروز چنین مسائل اقتصادی طبیعی است که اتفاق بیفتد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت