تشریح نماینده مجلس درباره بودجه ۱۴۰۰

کد خبر: 1056748

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس مصرف بودجه سال آینده کشور را رهگیری می کند.

خبرگزاری تسنیم: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس مصرف بودجه سال آینده کشور را رهگیری می کند.

علی کریمی فیروزجایی دبیر هیات رئیسه مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تغییرات جدید قانون بودجه گفت: بودجه سال آینده برای تامین نظر شورای نگهبان دوسقفی شد.

وی افزود: حجم بودجه عمومی کشور برمبنای 937هزار میلیارد تومان و مابقی آن به میزان 340 هزار میلیارد تومن دیگر پس از اطمینان از تحقق آن عملیاتی است .

نماینده بابل در مجلس با تاکید بر لزوم کنترل بر مصارف بودجه، اضافه کرد: مجلس بر اساس وظیفه نظارتی چگونگی مصرف بودجه توسط دولت را از طریق دیوان محاسبات رهگیری خواهد کرد.

دبیر هیات رئیسه مجلس بودجه سالانه را سند ملی برای اداره کشور دانست و عنوان کرد: نمایندگان در خصوص نحوه هزینه کرد بودجه بویژه در 5ماه اول سال آینده دغدغه دارند.

وی ضرورت طراحی سازوکار مناسب برای نظارت آنلاین بر نحوه عملکرد بودجه دولت را خاطرنشان کرد و افزود: باید با تخلفات بودجه ای دولت بصورت ماهانه و فصلی  برخورد قانونی شود.

عضو مجمع نمایندگان مازندران بااشاره به اهمیت اطلاع نمایندگان ملت از چگونگی مصارف بودجه تصریح کرد: اعمال شفافیت در مصارف بودجه نیازمند اراده جدی دولت است.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر عزم قاطع نمایندگان مجلس در مقابله با تخلفات حوزه اجرایی ادامه داد: تخلفات احتمالی دولت در مصارف بودجه به انحراف اهداف دولت منجر می شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: قوانین نظارتی مجلس برای کنترل دولت نیازمند بررسی دقیق تر است.

‌دبیر هیات رئیسه مجلس ضرورت توجه دولت به باز طراحی سازوکار نظارتی در درون قوه مجریه را خاطر نشان کرد وافزود: بالا بودن تخلفات قوه مجریه بیانگر ضعف شدید حوزه نظارت است.

 کریمی فیروزجایی تصریح کرد: مجلس با تمام قوا برای قانونمندی رفتاردولت برنامه دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت